Science-fiction

Projekt Noe
 
To nie tak że Kora chciała kogoś narażać. Wiedziała, że ryzykuje i domyślała się, że przyjdzie jej za to zapłacić. Jednak niektórym rzeczom po prostu trudno się oprzeć...
Prozerpinka
WATTPAD
 
STATUS: TRWAJĄCY


Bracia Duszy
http://bracia-duszy.blogspot.com/
Od tysiącleci Vrieskas podbija północną strefę wszechświata, przejmując rządy nad planetami i niszcząc te, które nie chcą poddać się jego woli. Taki sam los spotkał Landare, w roku zniknięcia księżyca, gdy król Ladvarian oddał koronę i legendarną Garudę tyranowi.
Kaelas, wojownik klasy średniej, wraz z dwojgiem towarzyszy – Kendappą i RM19 wyrusza na swoją pierwszą misję zleconą przez Vrieskasa. Musi podbić pustynną planetę, Harenosum, na której panuje wieczny dzień. Nie spodziewa się, że to zadanie całkowicie zmieni jego dotychczasowe życie.
Książę Ladvarian, potomek ostatniego króla, okrzyknięty najwybitniejszym, młodym wojownikiem od czternastego roku życia podbija planety pod sztandarem Vrieskasa, pragnąc stać się najsilniejszym we wszechświecie, by położyć kres władzy tyrana i zdobyć koronę i Garudę, dziedzictwo królów.
Jaenelle
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://jestem-niezniszczalna.blogspot.com/
Jest rok 2235.
Ludzkość wciąż nie potrafi otrząsnąć się po stratach spowodowanych przez III Wojnę Światową. W wyniku wybuchu bomby atomowej, geny wszystkich organizmów zostały zmutowane. Stworzono społeczeństwo niezniszczalnych. Żadna krzywda, choroba, nie jest w stanie go uśmiercić. Istnieje tylko jedno ograniczenie: słodka sielanka trwa tylko przez trzydzieści lat, ani dnia więcej.
Windy
STATUS: ZAKOŃCZONY
„cyberpunk stories”
https://cyberpunkystories.blogspot.com/
Co można ciekawego u mnie znaleźć?
Przede wszystkim opowiadania.
Skupiam się na cyberpunku. Ogromne aglomeracje miejskie, megakorporacje, nacisk na Styl i Pozę, cyberwszczepy, biotechnologie, silne usieciowienie społeczności (cyberprzestrzeń), rozwój technologiczny, zasada 3M (Miasto, Masa, Maszyna).
Postapokalipsa, głównie w klimatach „Uniwersum Metro 2033” i serii „Fallout”, ale i tej z zombie nie zabraknie.
Ogółem science fiction w rozmaitej postaci.
Do tego obyczaje w stylu tych pisanych przez Stephena Kinga oraz inne, krótkie teksty różnych gatunków.
Pseudo-recenzje książek, opowiadań, filmów, seriali, gier, mang i komiksów wpisujących się w podgatunki fantastyki naukowej.
„cyberpunkowe przemyślenia”, czyli seria luźnych przemyśleń o przyszłości ludzkości, nowych technologiach, możliwych zmianach w społeczeństwie. O wszystkim i o niczym.
Tłumaczenia powieści i opowiadań z języka angielskiego na język polski.
Aleksander „graf zer0” Janus
STATUS: TRWAJĄCY
Pax aeternus
 https://pax-aeternus.blogspot.com/
Trwa czterdzieste tysiąclecie. Arjan Leuven, inkwizytor Ordo Xenos, Łowca Obcych - młody i pełen wiary w Imperium i swoje umiejętności, zabiera się za sprawę na pozór łatwą - udaje się w pościg za heretykami wyznającymi bogów Chaosu - która jednak szybko okazuje się go przerastać. Z pomocą przychodzi mu eldarska wysłanniczka, a Arjan musi się zastanowić, czy chce przekreślić wszystko, na co całe życie pracował i zawieść w służbie Boskiemu Imperatorowi, czy też zawrzeć układ, który pozwoli mu wypełnić ten obowiązek, ale za który sam może zostać okrzyknięty zdrajcą i heretykiem. Ta sprawa zmusza go do zrewidowania wszystkiego, co przez całe życie wbijano mu do głowy i musi pojąć decyzję, czy chce być widziany jako dobry człowiek, czy faktycznie takim być i - być może - zapłacić za to życiem.
Freyja
STATUS: TRWAJĄCY
Silentium
http://silentium.c0.pl/
Mroczna historia science-fiction w świecie absurdu i nienawiści, gdzie kłamstwo jest największą cnotą.
Agent bezpieki, zadłużona lekarka i zbrodniarz wojenny – co może ich połączyć? W końcu pochodzą ze skrajnie różnych środowisk, mają inne cele i zasady moralne. Dzieli ich przepaść…a mimo to z jakiegoś powodu zbliża ich przeznaczenie. Wmieszani w pewną tajemniczą intrygę, będą mieli okazje poznać prawdę – o sobie i o życiu. Niestety, prawda ta może się okazać o wiele bardziej wstrząsająca, niż można się spodziewać.
Nathan Alejver
ZWIASTUN | WATTPAD
STATUS: TRWAJĄCY
Dzienniki Destiny VII
http://dziennikidestiny.blogspot.com/
Wszechświat.
Starego 2185 roku Ziemskiego.
Po wielu latach konfliktów i wojen z innymi rasami ludzkości udało się zawiązać liczne sojusze oraz zapewnić sobie strategiczną pozycje we wszechświecie.
Pokój jest możliwy dzięki Straży - organizacji, której zadaniem jest szeroko pojęta ochrona ludzkości.
Działa ona już prawie sto lat, na swoich rekrutów biorą najlepszych, szkolą niemal odkąd nauczą się chodzić.
Do kadetów Straży należą główni bohaterowie z Drużyny Destyni VII.
Michael - głównodowodzący
Noyn - Inżynier oraz pilot
Yrosos - specjalista naukowy
Anna - specjalista od infiltracji (szpieg)
Czy będą w stanie pokonać presję, którą wywiera na nich właściwie każdy?
Czy uda im się stworzyć prawdziwą drużynę?
Czy sprostają wymaganiom?
Noyn
STATUS: ZAWIESZONY [05.08.2018]
© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.