Obyczajowe

Gdy kochamy
https://gdy-kochamy.blogspot.com/
Ona – nastolatka, on – czterdziestolatek.
Połączeni miłością pełną przeciwności losu i tajemnic. Czy dostaną szansę, by być ze sobą „na zawsze”? 
Fangirl
STATUS: ZAKOŃCZONY
 Love of Accident
http://love-of-accident.blogspot.com/
W małym pudełku – całe moje życie.
Wspomnienia kryjące tajemnice.
Kilka słonych łez wylanych na kartce papieru,
przypominające chwile w cierpieniu.
A pośród smutku i żalu,
mała iskierka do radości pożaru.
Wszystko schowane gdzieś w szarym kącie,
czeka, aż kurz na nim osiądzie.
Maarit
STATUS: ZAKOŃCZONY
Artyści
http://wszyscyjestesmyartystami.blogspot.com/
Czym jest teraz sztuka? Kim są artyści? Dlaczego potrzebujemy sztuki? I dlaczego artyści potrzebują... siebie?
Młoda dziewczyna z twórczym potencjałem w dość nieprzyjemnych okolicznościach spotyka doświadczonego życiem mężczyznę, którego dzieła są równie gorzkie i ciemne jak on sam. A życie staje się gorzkie i ciemne, gdy zajmujemy się równie paskudnymi sprawami. Czy dwie osoby z zupełnie innych światów odnajdą nić porozumienia? Czy pokazanie najgorszych stron swoich umysłów pomoże, czy tylko odstraszy?
Wesna
STATUS: ZAKOŃCZONY
Fabryka dziur
Kiedy Sandra Gerber przeprowadza się z mamą Agatą do jej narzeczonego, jej życie nabiera tempa. Niegdyś nudna dziewczyna znajduje pracę w dużym centrum handlowym, poznaje mnóstwo nowych ludzi i stara się przyzwyczaić do życia w dużym mieście. W nowym środowisku brakuje jej jednak bratniej duszy, dlatego zaprzyjaźnia się z wesołą Blanką i... zielonookim Frankiem. Na drodze do upragnionego szczęścia staje jednak Aleks – syn przyjaciela rodziny. Przez nienawiść dwóch chłopaków Sandra będzie musiała ponownie zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami o raz zdecydować, czego naprawdę chce od życia.
Ninówa
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://ostatni-upadek.blogspot.com/
Myślisz, że tylko alkohol i narkotyki są niebezpieczne? Sport może być równie niszczący. Bez ściśle wyznaczonych granic - uzależnia, stając się przez to zwyczajną pułapką. Alek nie zdawał sobie z tego sprawy. Zastrzyk adrenaliny, którego doświadczał, ocierając się niemal o śmierć, był dla niego niczym wybawienie. Stanowił ocalenie przed bolesnymi wspomnieniami, o jakich nie potrafił zapomnieć przez lata. Dlatego też nie miał żadnych oporów przed wykonywaniem trudnych trików. Przyjaciele nie reagowali, nie wtrącała się też Asia. Wszyscy przecenili jego zdrowy rozsądek i możliwości. On sam nie czuł strachu i chyba to go w końcu zgubiło.
Ostatni upadek to historia o poświeceniu się dla pasji, ale również uświadomieniu jak zdradziecką świnią może być ona, gdy tracimy kontrolę.
Monia
STATUS: ZAKOŃCZONY
Perypetie nastolatki, której życie zmienia się o 180 stopni w jednym dniu. W dniu, w którym musi opuścić swoich najbliższych, ukochany kraj i wyprowadzić się za Atlantyk. Dziewczyny, której życie kładzie ciągle kłody pod nogi, ale która nigdy się nie poddaje i idzie dalej. Wątki przygodowe, miłosne, żartobliwe i ciągła zaskakująca akcja!
aG.x
STATUS: ZAKOŃCZONY
Herbaciana historia

Przytulna herbaciarnia, bohaterka z kilkoma porażkami na koncie i niepewną przyszłością, dawni i nowi przyjaciele, przynajmniej jeden cytat z Szekspira oraz odrobina języka angielskiego – to właśnie znajdziecie w Herbacianej historii.
To co, może herbatki?
Fangirl
STATUS: TRWAJĄCY
Lisie serduszko 
https://lisie-serduszko.blogspot.com/
 Lis jest duszkiem o nieznanym pochodzeniu. Żyje spokojnie z braćmi oraz przyszywanym ojcem Danielem w zniszczonym pustostanie. Spacerując ulicą trafia na akcję ratunkową niedoszłego samobójcy. Ciekawość zwycięża, dając początek specyficznej, aczkolwiek niezwykłej przyjaźni.
Vreles
STATUS: TRWAJĄCY
„Musivum” jest wieloelementową opowieścią, na którą składają się: życie uczelniane oraz pozauczelniane grupy humanistów; uniwersytet oglądany zarówno oczami studentów, jak i wykładowców; obraz specyficznego miasta, jakim jest Szczecin. Bohaterowie poszukują swego miejsca w literaturze, w sztuce, w kulturze, w historii, w filozofii, w pisarstwie, w dyskusji, w tym wszystkim, co się składa na humanistykę, w swojej pracy, w orientacji seksualnej, religijnej, politycznej, w związkach z innymi ludźmi, w swych pasjach, a także w miejscu, w którym się urodzili lub zamieszkali z własnej woli.
„Musivum” to intensywne rozgryzanie ludzkiej psychiki i seksualności, tematyka LGBT, queer, feminizm i gender, eksperymenty z formą, współczesna szczecińska rzeczywistość oraz ogląd uczelni, życia naukowego, związków i pisarstwa od kuchni.
Ome
STATUS: TRWAJĄCY
Na wariackich papierach
https://na-wariackich-papierach.blogspot.com/
Na bazie osobistych doświadczeń, wyobrażeń, złudzeń, marzeń i przemyśleń tworzę historię dziewczyny żyjącej w świecie cudzej miłości, własnych rozczarowań, nietypowych ludzi oraz słodko-gorzkich przygód. Może to opowieść jakich wiele, ale może też warta przedstawienia.
Fangirl
STATUS: TRWAJĄCY
„Nie jesteś sama” to seria, która powstała z myślą o kobietach, ich codzienności, zmaganiach, problemach. Nie jest jednak przeznaczona tylko dla kobiet. Skoro mężczyzna ją napisał, to myślę, że daleko tu do babskiego, nudnego, przesłodzonego romansu.
Seria obejmuje pięć opowieści, a główną bohaterką każdej z nich jest zupełnie inna kobieta. Te panie dzieli wszystko – wiek, stan cywilny, status społeczny, wykształcenie. Mają różne cele, na innych poziomach są ich ambicje i marzenia.
Główne założenie każdej z części jest jednak jedno i to samo. Każda opowieść wręcz krzyczy do czytelniczek „Nie jesteś sama! Takich ciebie jest wiele na tym świecie!”. Panom natomiast każda seria pokazuje jak wiele krzywdy płeć piękna zaznaje głównie od nas, czasami nienaumyślnie, a czasami świadomie. Wszystkich te opowieści mogą nauczyć, by nie odwracać wzroku, nie wydawać pochopnie osądów, podnieść się z każdego upadku, zacisnąć dłonie w pięści do walki i iść przez życie z podniesioną głową.
Dariusz Tychon
ZWIASTUN
STATUS: TRWAJĄCY
Skreśleni
http://skresleni.blogspot.com/
Gdy Stella po raz pierwszy widzi swojego nowego sąsiada nie wie, że Ethan przewróci jej życie do góry nogami. To dzięki niemu odkrywa inną stronę swojej muzycznej pasji i zaczyna wędrówkę ku spełnieniu dziecięcych marzeń. Niestety dość szybko przekonuje się, że show biznes jest zepsuty o szpiku kości. Jedna zła decyzja ciągnie za sobą pasmo kolejnych, co w końcu doprowadza do wielkiego skandalu, po którym Stella traci wszystko, co miało dla niej znaczenie.
Ola
STATUS: TRWAJĄCY
Tajemnica Sary Hansson
Historia pozwala zadać sobie pytanie: co zrobiłbyś, by dostać drugą szansę? Wielu choć raz w życiu marzyło, by powrócić do lat młodości, zachowując wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas całego życia...
Główną bohaterką jest czterdziestojednoletnia Małgorzata Lindberg – niegdyś słynna aktorka, która po pewnym niewyjaśnionym skandalu przez kilka lat musi żyć z dala od showbiznesu. Okazję do powrotu oferuje jej znany reżyser, który tak naprawdę chce jedynie wykorzystać desperację upadłej gwiazdy. Oszukana Małgorzata pod wpływem furii i alkoholu powoduje tragiczny w skutkach wypadek samochodowy, w którym sama ginie, lecz potem... jej duch przypadkowo wstępuje w ciało młodej i pięknej Sary Hansson. Małgorzata chętnie korzysta z okazji, jaką niespodziewanie dał jej los, nie podejrzewając, że cudowna zamiana nie uszła uwadze największej rywalki...
pola_pisze
STATUS: TRWAJĄCY
Wiem, że wrócisz
https://coming-back-down.blogspot.com/
Dorosły mężczyzna i młoda dziewczyna. Norweg i Polka. Chociaż z pozoru nic ich nie łączy, los miał swoje powody, by skrzyżować ich ścieżki. Kilka dni spędzonych razem pomaga im rozliczyć się z przeszłością i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.
Fangirl
STATUS: TRWAJĄCY
Wyjdź oknem

To historia troszkę śmieszna, ale pełna zupełnie poważnych przemyśleń, troszkę przerysowana, ale pełna prawdziwych rysów świata. Historia o pewnej paczce studentów, dla których dzień bez odwalenia jakiejś głupoty, to dzień stracony! Mają jedną zasadę: "Jeśli przygoda nie czeka za drzwiami... Wyjdź oknem!"
Kina
STATUS: TRWAJĄCY
Cześć. Nazywam się Katarzyna Ratmajer. Moja historia nie różni się wiele od innych tym podobnych, choć są ludzie co nie wierzą w ich prawdziwość. Jednak pomimo licznych niedowiarków takie opowieści żyją w murach miast. Są jak biografie, o których huczą bramy i mówią dzielnice.
Byłam kiedyś normalną dziewczyną, taką jakich setki tysięcy albo nawet i więcej (nigdy nie byłam dobra w odgadywaniu statystyk). Chodziłam w adidasach z rynku, lubiłam także kolorowe trampki. Żyłam szybko, intensywnie, chcąc jak najprędzej dorosnąć. Sądziłam, że mi się to udało, że już jestem kobietą. Nie byłam. Byłam dzieckiem. Dziewczynką, która została żoną gangstera.
Chęć posiadania pieniędzy, pociąg do wygodnego życia, obsesja, by uciec jak najdalej od typowych, codziennych zmartwień sprawiły, że teraz jestem tutaj, znowu na rozdrożu. Stałam w podobnych miejscach wiele razy. Zawsze podążałam za złym, choć głoszącym prawdę, drogowskazem. Wtedy było łatwo, bo choć każda decyzja miała konsekwencje, to ja zdawałam się ich nie zauważać. Dziś je widzę, dziś już nie jest tak prosto. Dziś stojąc przed wyborem dalszej drogi mam świadomość, że kolejny raz może się nie zdarzyć, że więcej szans mogę już nie dostać. To jakby grać w pokera, mając świadomość, że każde rozdanie kart może być tym ostatnim, albo jakby w ruletkę postawić całe swoje dotychczasowe życie.
Taka Miłość
STATUS: TRWAJĄCY
© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.