Historyczne

Gud med oss
http://gud-med-oss.blogspot.com/
Bernhard Oxenstierna nie jest ani urodzonym żołnierzem, ani politykiem - jedyne, czego pragnie to święty spokój, kawałek własnej ziemi i możliwość pracy ze zwykłymi, prostymi ludźmi. Kiedy jednak człowiek rodzi się w rodzinie takiej, a nie innej, nie ma co liczyć na spełnienie podobnych marzeń. Rodzina wie lepiej, co jest dla niego dobre, dlatego planuje mu wszystko: wybiera narzeczoną, karierę, stanowisko.
Gdy wybucha kolejna wojna polsko-szwedzka, Bernhard jako świeżo mianowany kapitan zostaje wysłany na front. Pomimo początkowych sukcesów szwedzkiej armii, młody Oxenstierna nie ma szczęścia - jego oddział wpada w zasadzkę Polaków. Bernhard godzi się z wizją nieuchronnej śmierci - ciężko ranny, leży w agonii na polu bitwy, zostawiony na pastwę losu przez polskich żołnierzy. Wtedy jednak, niespodziewanie, nadchodzi ratunek - od tego momentu życie Bernharda zmienia się diametralnie.
Freyja
STATUS: TRWAJĄCY
Nazywam się Czerwień

Rok 1615. Odział Osmańskiej armii zagarnia w jasyr kilkanaście młodych mieszkanek wcielonego do Imperium Podola. Trzy z nich zostają odbite z rąk okrutnego handlarza niewolników przez brawurowego księcia i mają posłużyć za podarek dla jego ojca – Ahmeda I, lecz tylko jedna odnajduje swoje miejsce w skąpanym krwią pałacu. Następca tronu za zgodą wpływowej macochy decyduje się umieścić piękną Słowiankę we własnym haremie, gdzie dziewczyna każdego dnia będzie musiała toczyć zaciętą walkę o przetrwanie.
Dor Ka
STATUS: TRWAJĄCY
Queen of hearts
http://queengoryeo.blogspot.com/
Nie łatwo jest być kobietą za panowania dynastii Yuan. Tym bardziej kiedy jest się królową Goryeo. Cesarz składa fałszywe doniesienie o zamachowcach, przez co król Wang Yu musi ponieść karę. Stratę nie ponosi tylko dwór królewski, a całe państwo. Wang Yu wraz z żoną Arisą wyrusza z tysiącem młodych dziewczyn do Yuanu. Młody cesarz stawia kolejne kroki w celu zniszczenia Goryeo. Cesarzem manipuluje tyran i zabójca jego poprzednika. El Temur. Czy komplikacja spraw pomoże władcą Goryeo?
Ola Mirosia
STATUS: TRWAJĄCY
Tonopah Kate
http://tonopah-kate.blogspot.com/
Rok 1907, Tonopah w stanie Nevada. Do przeżywającego ostatnie miesiące wielkiego boomu górniczego miasta przybywa, wyrwawszy się z Dakoty Południowej, Jeremiah Hart. W domu zostawia zmęczoną i przytłoczoną życiem matkę oraz cztery młodsze siostry. Wie, że jeśli chce zrobić coś dobrego dla nich, najpierw musi zadbać o siebie. Nie on jeden próbuje odmienić swój los w Tonopah — towarzyszą mu najlepszy przyjaciel jego ojca, niespokojny duch Smokey Reed, wraz z nim czarująca, ale upadła Maud Walker, a także wiecznie poświęcająca się dla właścicieli hotelu Sundowner, w którym pracuje, dobroduszna Nellie Snyder. Całą czwórkę łączy wspólny cel: znaleźć dla siebie lepszą przyszłość. Nie spodziewają się jednak, że to, co zacznie się dla nich całkiem niewinnie, niebawem obróci się w tragedię, mającą swój finał na oczach całego miasta.
Carolina
STATUS: TRWAJĄCY
Tony Rule The Waves
http://tony-rule-the-waves.blogspot.com/
Ta historia zaczyna się w Anglii w roku 1914, u progu Wielkiej Wojny. Porucznik Tony Scolding zostaje lotnikiem morskim i wyrusza służyć Brytanii w walce z niemiecką flotą. Wojna i morze rzucą go w różne sytuacje i różne miejsca. Czy uda mu się zdobyć wojenną sławę i uzyskać wielki honor? Czy udowodni, że angielski dżentelmen da sobie radę na lądzie, na wodzie i w powietrzu? W każdym razie błogosławieństwem i udręką jednocześnie będzie dla niego znajomość z tajemniczą Emily…
miriamcia668
STATUS: TRWAJĄCY
© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.