Fantasy

http://rolaka-fiction.blogspot.com/
Jeden pocałunek naznacza...
... a jedno naznaczenie otwiera drzwi do nowego świata.
Gdy sześcioletnia Penelopa budzi się po nagłym omdleniu, wszystko dookoła zmienia się nieodwracalnie. Świat bogów, który jest poza zasięgiem wzroku śmiertelników, staje się dla dziewczynki codziennością.
Po latach Penelopa stara się zaakceptować dar widzenia i żyć zwyczajnie, mimo jego istnienia. Jednak istoty wyjęte z mitologii sprawiają jej same problemy. A najpoważniejszy z nich objawia się pewnego poranka, kiedy świat bogów znika, a w Penelopie rodzą się wątpliwości, czy aby na pewno to wydarzenie było dla niej spełnieniem marzeń.
Sztylet, zdolny zabić bogów, zostaje skradziony, Ares morduje Zapomnianą Boginię, a Granica Olimpu staje się niestabilna. Jedynie Penelopa ze swym naznaczeniem jest zdolna naprawić zniszczoną równowagę. Jednak sama dziewczyna nie wie, że na końcu tej wędrówki, czeka na nią śmierć.
Rolaka
STATUS: ZAKOŃCZONY
Noc polarna
http://noc-polarna.blogspot.com/
Uczniowie elitarnej szkoły dla alchemików zawsze wiedzieli, że mają przerąbane.
Mało tego, że było ich z roku na rok coraz mniej, a nauczyciele cisnęli jeszcze bardziej. Mało tego, że musieli znosić nieprzychylne komentarze zwykłych ludzi, którzy uważali ich za pomioty szatana. Mało tego, że szkoła wpadła w długi i zlicytowano ich ukochany budynek. Kiedy oznajmiono, że przenoszą się do starego, szlacheckiego pałacu umiejscowionego na kole podbiegunowym wszyscy zgodzili się, że nic gorszego nie może się już wydarzyć.
A jednak stało się, bo od tej pory musieli znosić również towarzystwo uczniów szkoły dla wróżbitów, których zawsze uważali za osobników niższej kategorii.
Czy młodzież wychowana w dwóch różnych światach, zgłębiająca tajniki dwóch różnych nauk, zdoła dogadać się podczas nadchodzącej długiej i mroźnej nocy polarnej? Czy jednak działająca wszystkim na nerwy wieczna ciemność i wszechobecny śnieg sprawią, że sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej?
Na domiar złego wielki, stary dom najwyraźniej za wszelką cenę postanowił pozbyć się uciążliwych lokatorów.
Maarit
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://strach-nocy.blogspot.com/
Stary dom.
Niby zwykłe dwa słowa, a jednak nie przywodzą miłych skojarzeń, prawda?
I trudno się temu dziwić. Bo kto z własnej woli zgodziły się zamieszkać w rozlatującej się ruderze?
Jednak ktoś złośliwy postanowił zabawić się losem trójki młodych ludzi. Wprowadzając się do budynku, zakupionego po okazyjnej cenie, jeszcze nie wiedzą, z czym tak naprawdę będą musieli się zmierzyć w niedalekiej przyszłości.
Jak sobie poradzą z trudnościami? O tym będziecie mogli przeczytać w moim opowiadaniu.
Monia
STATUS: ZAKOŃCZONY
Biały Lotos
http://dragon-story.blogspot.com/
Wydawałoby się, że zostanie jednym z legendarnych Posiadaczy, odmieni życie na lepsze, a zainteresowanie rządu to znak stania się kimś ważnym, cennym. Zapewni dobrobyt. Niestety rzeczywistość okazała się okrutna. Sieć kłamstw, tajemnic, manipulacji i intryg znacznie utrudnia dostrzeżenie prawdy, która kryje się za zasłoną iluzji. Posiadacze nie tylko muszą zmierzyć się z trudnościami rzucanymi im przez los, ale również uważać na Alexa, namawiającego na współpracę ze Stowarzyszeniem Odrodzenia. Nikt jednak nie chce wyjawić prawdziwych zamiarów tej niebezpiecznej organizacji, a odmowa oznacza wojnę.
Nadszedł czas na odblokowanie wspomnień, aby poznać przeszłość i wiedzieć, jaki powinien być następny krok. A prawda może być szokująca.
Zaczyna się gra na śmierć i życie. Czy aby pokonać bestię, samemu trzeba stać się potworem? 
Mari Kim
WATTPAD
STATUS: TRWAJĄCY


http://forever-you-said.blogspot.com/
Decyzja o powrocie do rodzinnego Haven była jedną z najtrudniejszych dla Eveline. Dziewczyna po latach od tragedii, która dotknęła ją i jej rodzinę, postanawia osiedlić się w odziedziczonej w spadku rezydencji i zmierzyć się z przeszłością, która kładła się cieniem na jej dotychczasowe życie. Już sama perspektywa zamieszkania w domu, który wzbudza w niej tak bolesne wspomnienia, jest trudna, a to zaledwie zalążek koszmaru.
Szybko okazuje się, że pozornie senne miasteczko jest niebezpieczną pułapką, skrywającą tajemnice, których zwykły śmiertelnik nigdy nie powinien poznać. Po zachodzie słońca zmienia się wszystko, a Eveline zaczyna wątpić w to, czy może ufać sobie i swoim zmysłom.
Nieświadoma swojego przeznaczenia i roli, jaką ma odegrać, na własne życzenie ląduje w samym środku odwiecznej walki pomiędzy istotami mroku.
Nessa
STATUS: TRWAJĄCY
http://kot-z-maslem.blogspot.com/
Szesnastoletnia Lena Mikler umiera i trafia do świata dla zawieszonych pomiędzy życiem a śmiercią. Przez wymazanie pamięci, nie potrafi zrozumieć, dlaczego została przydzielona do przedziału SAMOBÓJSTWO. Anioł Stróż pomaga jej odpowiedzieć na niektóre pytania, ale i sprowadza kolejne. Dziewczyna zostaje wplątana w wojnę Stron, gdyż, przez bycie odpowiedniczką złowrogiej Angeli Vivere, może być kluczem do rozwiązania zagadki.
Rodzice Leny znikają w tajemniczych okolicznościach, a gdy najbliżsi są w niebezpieczeństwie, nie sposób podejmować racjonalne decyzje. Przejście testu nie gwarantuje zwycięstwa, a dramatyczna sytuacja na świecie wciąż się pogarsza. Nawet śmiertelnicy przeczuwają, że zło czai się wszędzie. Nie tyle na ulicach i wśród szeregów wrogiej armii, co w ich własnych sercach.
W świecie upadłych aniołów, nefilim, Queerów i odpowiedników nic nie jest takie, jakie się wydaje.
Fenoloftaleina
STATUS: TRWAJĄCY
Całe dotychczasowe życie Alyssy w jednej chwili ulega zmianie. Kiedy idealnie zapowiadająca się randka zamienia się w piekło, a młoda studentka dziennikarstwa spotyka na swojej drodze tajemniczego Carlosa, który – co prawda – ratuje ją z rąk wampirów, ale w efekcie czyni jednym z nich, już nic nigdy nie będzie takie samo. Co więcej, Alyssa szybko przekonuje się, że wcale nie stała się krwiożerczą istotą, ale… czymś pomiędzy, zawieszona na pograniczu świata żywych i umarłych. Pozostawiona sama sobie, dręczona dziwnymi snami, które nawiedzały ją jeszcze przed przemianą, a w których zawsze zapada się pustkę, zapatrzona w parę lśniących, błękitnych oczu, próbuje poradzić sobie w świecie i z mocami, które są jej obce.
Nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie rozpoczęło się polowanie…
I że to ona jest jego celem.
Nessa
STATUS: TRWAJĄCY
Miasto Mroku
http://miastomroku.blogspot.com/
Kalifornijskie miasto Wildfire nigdy nie było zwyczajne, a jego mieszkańcy nigdy nie mogli do końca czuć się bezpiecznie.
W Wildfire od niepamiętnych czasów znajdowały się wrota do piekieł, przez które potwory wszelakiej maści przedostawały się do naszego świata.
Kiedy powraca prastara Ciemność, a moce Mroku zaczynają działać, życie siedemnastoletniego Daniela Swansona przewraca się do góry nogami.
Chłopak z czasem odkrywa swoje magiczne zdolności i z ich pomocą próbuje chronić mieszkańców Wildfire. Razem z przyjaciółmi stawi czoła śmiertelnym niebezpieczeństwom, które czyha na nich na każdym rogu.
Wkrocz do Miasta Mroku, a już nic nie będzie takie samo.
Szymon Gibki
STATUS: TRWAJĄCY
Ostatnia Fantazja
http://ostatnia-fantazja.blogspot.com/
Gdy Imperium toczy wojna domowa, a mniejsze państewka próbują umocnić swoją pozycję, na kontynencie smoki stają się niechcianymi szkodnikami, które niszczą wioski i kradną złoto. Zawód smokobójcy staje się coraz bardziej zyskowny, a wielu próbuje swoich sił w starciu z gadami, jednak tylko nieliczni są w stanie zdobyć kilkuletnie doświadczenie. Erik sam siebie uważa za najlepszego w tej nietypowej profesji, jednak szybko okazuje się, że zabicie smoka jest dopiero początkiem jego problemów. Niespodziewanie staje się jednym ze świadków morderstwa i musi odkryć kto zabił starego bankiera
Alenna
STATUS: TRWAJĄCY
Biała Czarownica

Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami w East Land, w państwie gdzie wszyscy mają czarne włosy przychodzi na świat mała dziewczynka. Różniła się od ludzi w wiosce właśnie kolorem włosów - były białe jak śnieg.
Mieszkańcy wioski uważają, że dziecko jest przeklęte i zsyła na wszystkich katastrofy. Nikt nie stoi po stronie ośmioletniej Missfoster prócz jej starszego brata i jego narzeczonej. Lecz nawet opieka dwójki ludzi nie jest w stanie ochronić dziewczynki przed gniewem wieśniaków.
Karo
STATUS: ZAKOŃCZONY
Cień Gritmore

„(…) Minęła chwila, zanim Elsa odwróciła się od okna i spokojnym, lecz mocnym głosem powiedziała:
- Nic nie dzieje się bez przyczyny.”
Dobroduszna Alice, promienna Nessie, żywiołowa Melanie i bystra Daniela – gdy wszystkie cztery poznają historię swoich przodków, odkrywają, że są ze sobą w pewien sposób połączone. Wydarzenia sprzed laty mają swoje odbicie w teraźniejszości i dziewczyny są zmuszone rzucić się w wir poszukiwań rzeczy, której wszyscy szukają. Życie stawia przed nimi egzamin z lojalności, odwagi, wytrwałości i pokory, który muszą zdać, by dobiec do końca.
Betty Gilbert
STATUS: ZAKOŃCZONY
Czy mogę Cię mieć?
https://youreyeslooksad.blogspot.com/
Aniela to zwykła dziewczyna, której życie nie oszczędza. Dzień po dniu stara się przetrwać.
Dlaczego więc przeniosła się do innego świata? Co to za miejsce i po co tam przybyła?
Kto jej pomoże, a kto będzie utrudniał zadanie które otrzyma w nowym miejscu?
Jak poradzi sobie z trudnościami i sytuacjami bez wyjścia?
Czy da radę powstrzymać przeznaczenie, które zostało już dawno zapisane?
Czy będzie to dla niej przygoda czy wyrok?
Natola 
  STATUS: ZAKOŃCZONY
Kości zostały rzucone
http://alea-iacta-est-96.blogspot.com/
 Świat dzieli się na trzy frakcje. W jednej z tych stref zamieszkuje pewna rodzina, gdzie dużą uwagę przykuwa młoda dziewczyna z rzadko spotykanymi żółtymi oczami. Claire pomimo dobrych umiejętności w boju, ma lukę w pamięci z okresu dzieciństwa. Starała się to zaakceptować, ale jej życie ulega całkowitej zmianie gdy przypadkowo zawiązuje kontrakt. W opowiadaniu główna bohaterka w otoczeniu wielu barwnych postaci dąży do odnalezienia przyczyny utraty pamięci oraz sekretów jakie chowa nieświadomie w sobie. Całość jest opleciona ciekawymi historiami, jak również elementami walki z użyciem mocy.
K96 
STATUS: ZAKOŃCZONY
Kroniki Gold Feather

„Zaczęło się od straty i skończy się na stracie”.
Rosen przeżywa swój mały kataklizm: Jej ojciec ginie w niewyjaśnionym ataku dzikich psów, zaraz po tym jak jej ukochany rzuca ją bez jasnego powodu.
Rozbita dusza dziewczyny wydaje się być odporna na jakiekolwiek próby scalenia.
Tymczasem w Gold High pojawia się nowy uczeń Robin Gelles, a w okolicznych lasach nocami słychać wycie.
Jakie tajemnice tak naprawdę nie mogą wyjść na jaw?
Dlaczego Ojciec Rose zapłacił za nie najwyższą cenę?
I nade wszystko, dlaczego dziewczyna ma wrażenie, że nic tu nie pasuje?
„Wilki nie atakują bez powodu...”
Aconite
STATUS: ZAKOŃCZONY
Mam to we krwi

Dostała zadanie. Z pozoru takie jak te, których wykonała już setki. A jednak tym razem sprawy się komplikują. Czy poradzi sobie, jeśli to wróg przejmie nad nią kontrolę? Przekonaj się sam/a! Poznaj historię 19 letniej Vanessy, która z pewnością nie jest zwykłą nastolatką.
Ajzeusz
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://czerwonypiach.pl/prequel-mozesz-to-zdjac/
Gdy rudowłose dziewczę rozgląda się po wnętrzu gospody, a mężczyzna, o którego poznaniu zawsze marzyło, zwraca wreszcie na nie uwagę, to myśli, że dostało właśnie swój kawałek szczęścia. Ów kawałek, jak się okazuje, ma konkretny kształt i jest jednym z najbardziej osobliwych krążących po podziemiu narkotyków.
Vessna Storiae
STATUS: ZAKOŃCZONY
Nawet chaos ma swój początek i koniec

Sześcioro młodych przyjaciół wraca do miasteczka, gdzie wszystko się zaczęło. Niektórzy z nich szukają odpowiedzi na pytania związane z ich życiem, inni próbują w spokoju dożyć swoich ostatnich dni. Opowiadanie pełne tajemnic z przeszłości, żądzy miłości, próby odzyskania siebie. Jak potoczy się dalsza historia Niny, Piotra, Ani, Artura, Daniela i Luizy? Czy zdobędą to czego szukają?
Kinga
STATUS: ZAKOŃCZONY
 Potomkowie
http://anamitria.blogspot.com/
Nina widzi dziwne zjawiska z ogniem, a to wszystko dzieje się po przeprowadzce do Londynu. Pewnej nocy jest świadkiem morderstwa dziewczyny, która wygląda dokładnie tak jak ona. W dodatku mordercami są istoty, które nie do końca przypominają ludzi. Tej też nocy spotyka na placu trójkę nastolatków, którzy niedawno tak jak ona przeprowadzili się. W dodatku każdy pochodzi z innego kierunku Anglii. Przypadek? Kim jest dziewczyna wyglądająca tak jak Nina?
Asowa As
STATUS: ZAKOŃCZONY
Witaj w Krainie Hadesa!

W Podziemiu mitologia splata się z historią, a mroczne sekrety nigdy się nie kończą.
Początek XIX wieku. Kayth mieszka w pałacu. Jest powszechnie lubiana i podziwiana. Ma wszystko, czego zapragnie. Brzmi jak marzenie?
Tylko że Kayth nie żyje. Co więcej, straciła pamięć i rozpoznaje jedynie swoje imię. Kłamstwem zapewniła sobie miejsce na Polach Elizejskich - najlepszej części Hadesu. Jednak życie, które sobie wywalczyła, okazuje się być piekłem - i dosłownie i w przenośni. Z chwilą, gdy Persefona staje się jej wrogiem, problemy zaczynają nie mieć końca. Co więcej, Kayth znajduje w swojej komnacie dziennik manipulacyjnej i wpływowej kobiety podpisującej się jako A.B., który opisuje jej pełne przygód życie w tym złowrogim miejscu. Jednak kiedy pyta o nią innych mieszkańców pałacu, ci nie mają pojęcia, o kogo jej chodzi. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć coś na jej temat jest Bóg Nocy, niestety jest on w takim samym stopniu zagadkowy, jak i toksyczny. Kayth wyrusza w podróż po Podziemiu, by poznać tożsamość tajemniczej kobiety i jednocześnie dowiedzieć się wstrząsającej prawdy o samej sobie.
Kim jest A.B. i co się z nią stało? Co ukrywa Bóg Nocy? Czy przepowiednia wygłoszona dwieście lat temu się spełni?
I co najważniejsze - kto i w jakim celu odebrał Kayth wszystkie wspomnienia?
Witaj w Krainie Hadesa!
Vakme
STATUS: ZAKOŃCZONY
Idąc wśród tłumu nigdy nie wiesz kto przechodzi obok. Demony nie istnieją, to przecież tylko bajka dla niegrzecznych dzieci... Ale gdyby się okazało, że żyją obok, a dwa najstarsze upadłe anioły walczą między sobą o piekło i ty jesteś kluczem do zakończenia tej wojny, które zło byś wybrał? Pamiętaj, że stawką są ludzkie dusze...
Adna
STATUS: ZAKOŃCZONY
Antykreator

Czytelniku, tajemniczy człowieku w czerni, jestem tutaj, aby wypluć siedzącą we mnie demoniczną nienawiść. Jestem tu, aby wykopać wszystko to, czego najbardziej się boisz.
Oto ja. W koronie z rogów i krwawych kolców.
Kim jestem? Jestem obserwującym cię cieniem, cierniem w twoim sercu, wszystkimi grzechami, które popełniłeś w życiu. Jestem czernią i bielą, jestem życiem i śmiercią, jestem czystością i prawością, jestem losem, jestem krwią na ostrzu noża. Żeruję na ludzkich marzeniach, a twoja słabość czyni mnie coraz silniejszym.
Jestem Antykreatorem, odrzuconą jeszcze w erze prapoczątku mroczną cząstką Stworzyciela. Powstałem z boskiej nienawiści. Wiem, do czego zostałem stworzony. Jestem Pożeraczem Światów. To ja mam dopełnić bożego dzieła, czyniąc je kupą dymiących i cuchnących krwią popiołów. Jestem iskrą zapalną biblijnej Apokalipsy.
A przynajmniej tak twierdzą. Bo mi zawsze wydawało się, że podstawą jest - o ironio! - święty spokój. Nigdy nie uważałem, że niszczenie światów jest mi do czegokolwiek potrzebne. Widmo ciążącego na mnie obowiązku zawsze gdzieś tam się czaiło, nieraz rzucając mroczny cień na wszystko wokół, ale jeszcze nie zdarzyło się, by był na tyle mocny, by do czegokolwiek mnie popchnąć. Wolałem go nie zauważać. Ignorować, licząc na to, że jeśli nie będę o nim myślał, zniknie sam z siebie, nie upominając się o swoje. Najchętniej bym go odciął, a słynny miecz Antykreatora, zwykły kawał hartowanej stali, w którym nijak nie potrafię doszukać się niczego wyjątkowego, złamałbym na kolanie. Nawet z czystej ciekawości, by sprawdzić, co wtedy się stanie.
Nie chciałem być Antykreatorem. Lecz gdy na horyzoncie pojawia się gnojek, który nagle zapragnął mi tę pozycję odebrać...
Sam nie wiem, skąd we mnie takie uczucia. Może to zwykła urażona męska duma. Może zbyt wysokie mniemanie o sobie. Wiem tylko, że każda próba wykrzyczenia tego komuś, to jedynie zabijanie własnego bólu...
Leah Stark (AK-47)
WATTPAD | SWEEK
STATUS: TRWAJĄCY
Bleeding Out
http://ibleedingout.blogspot.com/
„Camilla – piękna wampirzyca z pazurem, której lepiej nie wchodzić w drogę; nie do końca potrafi panować nad własnymi emocjami. Amelia – niczego nieświadoma, zagubiona dusza, wepchnięta siłą w świat istot nocy. Marta – uosobienie spokoju i niewinności, w pełni akceptująca swoją wampirzą naturę, ale żyjąca od zawsze z dala od swojego gatunku.
Co je łączy? Z pewnością pragnienie krwi, ale to jest oczywiste. Jest jeszcze jeden mały szczegół, zapisany gdzieś w zakamarkach ich dusz – cząstka samego Draculi.
Każda z nich zaczęła swoją historię w inny sposób, w innym czasie, ale los pcha je ku sobie właśnie teraz, żeby zjednoczyły siły, aby stanąć przed czymś znacznie gorszym, niż wampir czyhający na Ciebie w ciemnym zaułku”.
Adna
STATUS: TRWAJĄCY
Czarnołuska
 
Wyobraź sobie, że urodziłeś się jakimś cholernym wybrańcem. Obdarzono cię właściwie wszystkim, czego mogłeś sobie tylko zamarzyć - nadludzką siłą, szybkością, inteligencją, możliwością wzbicia się w niebo. Wyobraź sobie, że jesteś latającą jaszczurką o ognistym oddechu, legendarnym Strażnikiem, stworzonym do tego, by pilnować granicy między światem ludzi, a magii. Problem tylko w tym, że wszystkim tym ostentacyjnie pomachano ci koło nosa i cofnięto szybko, gdy już wyciągałeś dłoń... Wyobraź sobie, że mianowano cię wygnańcem tylko dlatego, że jesteś wyjątkowy. Że twoi bracia i siostry traktują cię jak trędowatego, starają się zapomnieć o twoim niewygodnym istnieniu... dopóki nie okazało się, że jesteś im potrzebny.
W takiej właśnie sytuacji znalazła się szesnastoletnia Nihal Kruger. Smokon, pełniący rolę berlińskiego Strażnika, choć to jej się ona należała, nagle znika w tajemniczych okolicznościach, a niedoświadczona dziewczyna musi go zastąpić. Niechcący wplątuje się w sam środek magicznej afery na skalę światową, której zdecydowanie wolałaby uniknąć...
Okraszone sporą dawką czarnego humoru urban fantasy w rytmie AC/DC i atmosferze sennego marzenia.
Leah Stark (AK-47)
WATTPAD | SWEEK
STATUS: TRWAJĄCY
Czerwona Królowa
https://regina-red.blogspot.com/
Możesz myśleć, że trafiłeś/aś na kolejną opowieść dla nastolatków, popularny ostatnio nadnaturalny romans, jednak ja pójdę o krok dalej. Przedstawię Ci turpistyczną, pełną krwi i magii opowieść dla nastolatków, ale raczej tych starszych. Może być obrzydliwie, a czasem schematycznie. Posadzę Cię w wygodnym fotelu, lecz w połowie drogi sam/a postanowisz zapiąć pas i zaciśniesz zęby. Zaryzykujesz?
Agrat bat Machlat
STATUS: TRWAJĄCY
Czerwony Piach – interaktywne opowiadanie fantasy

Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo wichura!
Vessna
STATUS: TRWAJĄCY
Dead Silence

Świat zmienia się wraz z pojawieniem Obdarzonych – ludzi z wyjątkowymi, niejednokrotnie niebezpiecznymi zdolnościami. Strach przed nieznanym spycha uzdolnionych na margines społeczny, zmuszając do ciągłej ucieczki i walki o przetrwanie. Dla jednych są zagrożeniem, dla innych atrakcyjną bronią, którą można wykorzystać do osiągnięcia korzyści. Z dnia na dzień rozpoczyna się polowanie i już nikt nie może czuć się naprawdę bezpieczny.
Krzyk Amelii zabija, a jeden incydent wystarczy, by wyrwać ją z dotychczas spokojnego życia. Ścigana zarówno przez Łowców, jak i demony przeszłości, ma tylko jeden cel: zrozumieć, co i dlaczego popchnęło ją na sam skraj szaleństwa.
Kiedy na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, zaufanie staje się pojęcie względnym. Granice między jasnością a mrokiem zacierają się, a dookoła panuje już tylko chaos.
Tak długo, aż zapadnie martwa cisza.
Nessa
WATTPAD
STATUS: TRWAJĄCY
Dryfujące Wyspy
dryfujacewyspy.blogspot.com
Galaktyka Dryfujących Wysp od tysiącleci egzystuje w harmonii wokół Światłocienia. Dziesiątki różnorodnych plemion żyją na tych latających kawałkach ziemi w spokoju i symbiozie...
No, może nie wszyscy. Wśród setek takich samych istnień, topiąc się we własnej pysze, bezkres Galaktyki przemierza buńczuczny poszukiwacz przygód – Profesor Arno Aguilar de Sable.
Nie wiedzieć czemu, pewnego dnia postanawia zburzyć kontrolowany chaos Żółkiewskonów – wielodzietnej rodziny z tradycjami, która od lat prowadzi pensjonat dla polarników na najdalszej, najzimniejszej i niemal w pełni opuszczonej wyspie, zwanej Lodowym Ściegiem. Jego przybycie staje się rodzinną kontrowersją i wywraca życie Źółkiewskonów do góry nogami.
Lecz nie dajcie się zwieść, poszukiwacz przygód pozostanie poszukiwaczem przygód, a więc dwie rzeczy są pewne – długo nie zastanie, ale za to pociągnie za sobą wiele problemów. I może parę osób...
Zosik Taki Se Cosik
STATUS: TRWAJĄCY
„Eternal”
Wreszcie po licznych wojnach między rasami nastał pokój. Pewien człowiek znów postanowił zamieszkać w swoim rodzinnym mieście, lecz jest jeden, mały szczegół. Jest nieśmiertelny.
Podczas nocnego spaceru natrafia on na niezwykłej rasy chłopca i z powodu pewnych wydarzeń postanawia się nim zaopiekować, lecz kto by pomyślał, ile problemów może narobić nastolatek?
Lecz wkrótce pojawiły się kolejne komplikacje, w postaci dwóch przybyszów - wampira i wilkołaka.
Z powodu pewnego najgłupszego incydentu, o jakim każdy z was mógł pomyśleć, cała czwórka musiała opuścić miasto. Nie mając nic do stracenia ruszyli w drogę, nie mając przy tym pojęcia, że ich przygoda dopiero się rozpoczęła.
Obojętny wampir, wiecznie głodny wilkołak, młody i zbuntowany koturin oraz nieśmiertelny człowiek, czyli czysta mieszanka wybuchowa. Co z połączenia tej czwórki wyniknie? Kłopoty? To na pewno.
Fantastyka, tajemnice, spiski i sekrety z domieszką humoru i przygody - oto co drogi czytelniku tutaj znajdziesz.
SayoX
STATUS: TRWAJĄCY
 Gra Światów
https://gra-swiatow.blogspot.com/
Dawno temu anioł, diabeł i człowiek żyli w jednym świecie. Nie skończyło się to dobrze. Dwie zwaśnione rasy postanowiły wymazać się na zawsze z ludzkiej pamięci i znaleźć dla siebie inne miejsce, tak daleko, jak to tylko możliwe.
Jednak nigdy nie utraciły kontaktu ze starym domem. Teraz w każdym znanym im świecie dzieją się niepokojące rzeczy. Katastrofy naturalne, niewyjaśnione zniknięcia, wariujące portale... Od wieków kochające się i żyjące w zgodzie stworzenia nagle stają naprzeciw sobie. Pierwsza i ostatnia z wojen wybucha ze straszliwą siłą.
Światy rozpoczęły swoją grę.
Vesna Might
STATUS: TRWAJĄCY
Instytut Absurdu
https://www.wattpad.com/story/120183690-instytut-absurdu
Eliza, prawie studentka dziennikarstwa, na własne życzenie wplątuje się w niedorzeczną sprawę, która wywraca jej życie do góry nogami. Zbierając materiał do artykułu śledzi dwójkę podejrzanych cudaków, przeżywa atak krwiożerczych moli książkowych i zostaje przyjęta na staż do zadziwiającej instytucji, przypominającej typowy polski urząd, ale w wydaniu rodem ze słowiańskiego świata magii. W pracy musi znosić m.in. prawie 200-letniego wampira-wegana, drażliwą wiedźmę cierpiącą na żabofobię oraz wilkołaka, na którego widok to kobiety wyją do księżyca. Jakby tego było mało tajemnicza klątwa panoszy się po całym kraju, pochłaniając coraz więcej ofiar.
Leria
STATUS: TRWAJĄCY 
Julia i demony
http://julia-i-demony.blogspot.com/
Moje marzenia się ziściły: przyjęto mnie na wymarzoną uczelnię! Odkąd sięgam pamięcią kochałam rysowanie i teraz chcę się skupić tylko na tym... Ale mój współlokator ma inne plany. Jest w nim coś dziwnego... Coś cholernie dziwnego. I jak można nazywać się Nono?
Julia rozpoczyna swoje dorosłe życie w najlepszy z możliwych sposobów: realizując pragnienia. Wszystko poszłoby bez najmniejszych przeszkód, jednak los ma dla niej inny plan. Plan, w którym demony nie są już tylko tymi z przeszłości, ale mają ciało i niekiedy dość ekscentryczne fryzury...
Andalouse
STATUS: TRWAJĄCYMatka szesnastoletniej Elizabeth zostawia ją u dawnej przyjaciółki na czas wyjazdu. Dziewczyna zdezorientowana dziwnym zachowaniem matki i opiekunki postanawia dowiedzieć się, o co chodzi. Czy to, co kiedyś mówiła jej matka okaże się prawdą?
Eliz
STATUS: TRWAJĄCY
Lost Memories

Rhiannon na pozór jest zwyczajną nastolatką zmagającą się z problemami adekwatnymi do jej wieku. Złamane serce, referat który musi być gotowy na jutro... Jednak jej pamięć skrywa wiele sekretów, a mgliste i niejasne wspomnienia mogą okazać się dla niej zgubne. Jedno wydarzenie wywróci całe jej życie do góry nogami, a niebezpieczne tajemnice zaczną się ujawniać i wymykać spod kontroli. Spokój nigdy nie był jej przeznaczeniem, a gdy spotka mężczyznę ze swoich snów, nic już nie będzie takie samo jak kiedyś.
Rune
STATUS: TRWAJĄCY
Magical Minds
https://familysecret-story.blogspot.com/
Jest ich czwórka: Sybille, Ulysses, Coralie i Antonio. Każde z nich ma swój cel, ale czy uda im się go osiągnąć?
Sybille Mielthown – samotna, wychowywana przez wujostwo, rodziców ledwo pamięta, ich śmierć została owiana tajemnicą. Pochodzi z czystokrwistej rodziny, chociaż jej krew nie jest czysta, a świadczy o tym choćby nazwisko. Trochę inna niż reszta rodziny, podchodzi do wszystkiego z dużym zaangażowaniem, a wszechobecne tajemnice niesamowicie ją denerwują dlatego postanawia je zbadać.
Młoda, niezbyt urodziwa i skryta. Nikt poza kuzynem nigdy się nią nie interesował dopóki ten Włoch nie zapragnął podbić jej serca.
Cel? Obalić sekrety i nie dać się kochać, ale czy jej się uda? I która część planu będzie bardziej wykonalna? Czy dowie się czegoś co obróci jej świat o 180 stopni?
Antonio Belluci – całe życie spędził w pięknej Weronie i został rzucony na głęboką wodę, kiedy jego rodzice postanowili wywrócić swoje, a przy tym i jego, życie do góry nogami. Wyprowadzili się na szkocką wyspę, gdzie każdy zna każdego i każdego interesuje tajemnicza rodzina. A jego to nie obchodzi, do czasu.
Młody, przystojny i lubi wyzwania, a ona właśnie nim jest.
Cel? Mission impossible, ale czy się nie zakocha? Czy pomoże odkryć coś, o czym ie ma prawa wiedzieć? A może to przez niego ona będzie nienawidzić?
Ulysses Agniborg – pierworodny i jedyny syn Agniborgów, dziedzic tajemnicy - tak mówią o nim wszyscy. Jest świadom dziwnych rytuałów i wyborów, które go czekają. Jest taki jak wszyscy w rodzinie, ale do życia podchodzi nowatorsko - przynajmniej tak twierdzą jego najbliżsi . Ciekawy świata chce wiedzieć jak najwięcej o rodzinnym sekrecie, więc razem z kuzynką, którą kocha jak siostrę, docieka tych sekretów ich czystokrwistego rodu.
Młody, przystojny i… zakochany. I to zakochany po uszy.
Cel? nie wypaść ze swej roli i nie stracić tempa jakie nadał swojemu życiu. Ale czy coś nie stanie mu na drodze do “i żyli długo i szczęśliwie”?
Coralie Bridgeman – pierworodna drugiej czystokrwistej rodziny, nosicielka daru i sekretu, ta “wybrana”. Przerażona wszystkim co na nią czeka, nie zwraca uwagi na wszystkie dziwactwa, które się wokół niej dzieją
Młoda, piękna, wyszyscy ją kochają, a ona kocha tego jedynego.
Cel? Zwyciężyć z wiatrakami i nie dać się przeszkodom, które postawiła na jej drodze rodzinna tajemnica. Każda chwila się liczy, wystarczy tylko chcieć - czy jej motto sprawdzi się w prawdziwym życiu? I czy skończone 18 lat nie będzie skokiem na głęboką wodę?
Lilly Mielthown
TUMBLR
STATUS: TRWAJĄCY
Minaris
https://swiatminaris.blogspot.com/
Historia fantasy, która ukazuje siłę miłości i przyjaźni, pragnienie głoszenia prawdy, postępowania słusznie i honorowo, a także jak nieumiejętność pogodzenia się z porażką, zazdrość i nienawiść jednego człowieka, mogą zniszczyć życie wielu innych…
Trzeci Magiczny Świat Minaris to miejsce, gdzie magia nie istnieje. W każdej krainie panuje grupa kałanów nazywających siebie Oświeconymi. Uważają, że magia, która kiedyś istniała była darem od Zła. Jakiekolwiek wzmianki o niej są surowo karane przez kapłanów.
W takim Świecie żyje Evin, młody myśliwy, który za wszelką cenę stara się pomóc swojej rodzinie, która ledwo wiąże koniec z końcem. Chłopak nie wierzy w magię. Nie wierzy też w to, co mówią Oświeceni. Zmaga się tylko ze swoim życiem… i odwiecznym wrogiem, Bryanem.
Do czasu…
Wszystko zmienia się pewnego dnia, kiedy Evin wraca z tajemniczej wyprawy, w czasie której odkrył niesamowitą prawdę. Kiedy jednak wreszcie wraca do Inmaru, okazuje się, że nic nie jest już takie, jakie było prawie pół roku wcześniej. Co się stało z rodziną Evina? Co się stało z jego ukochaną Mią? Czy chłopak wygra nieustanną wojnę z Bryanem, jego byłym przyjacielem? Wszystko wróci do normy, czy może będzie jeszcze gorzej?
Jane L. C.
STATUS: TRWAJĄCY
Mroczne Królestwo
https://mrocznekrolestwo.blogspot.com
„Królestwo rozdziera wojna domowa. Prawowity król został zamordowany, a rody szlacheckie popadły w konflikt o władzę nad krajem. Szanse były wyrównane - lecz nie na długo. Złowrogi Władca Północnych Rubieży wykorzystał chaos, by wedrzeć się na południe i nieubłaganie zacząć obejmować nad nim panowanie.
Tymczasem na ziemiach Rodu Valrel życie toczy się spokojnie. Oddzielone od reszty terytorium ścianą gęstych lasów i łańcuchem gór, może unikać wojennego zgiełku. Córka – i jedyna dziedziczka – rodu, Emnesia, żyje tu w ciszy i wygodzie, nie zaznając trudów, jakie niosą ciężkie czasy. Jedynym jej zmartwieniem są modne stroje, doskonały makijaż i czas spędzony na podziwianiu przystojnych rycerzy.
Jednak łagodne życie nie może trwać długo. Jedna wizyta, jeden polityczny ruch i nagle wojna wbije swe szpony prosto w serce idyllicznej krainy. Jak bardzo zmieni to życie dziewczyny? Do czego ją zmusi i w jakim kierunku pchnie?” 
Vaderdra
STATUS: TRWAJĄCY
Dziewiętnastoletnia Anella jest magiem w kraju, w którym magia jest uznawana za najcięższy z grzechów. Kiedy jej sekret wychodzi na jaw, dziewczyna zmuszona jest opuścić rodzinne strony i wyruszyć w długą drogę - do Oreall, Miasta Magii, miejsca, w którym magowie nie muszą się ukrywać. Jednakże o okrucieństwie magów tam mieszkających opowiada się straszliwe historie. Czy Anella, młoda dziewczyna o dobrym sercu, odnajdzie tam swoje miejsce?
kudikot
STATUS: TRWAJĄCY
Ellen spotykają ostatnio same tragedie, zginęła osoba, którą kochała najbardziej na świecie. Oddala się od rodziców i sama musi radzić sobie z wszystkimi problemami. Przeprowadzka niczego nie ułatwia. Teraz Ellen będzie zmuszona poukładać sobie życie w nowym mieście, na drugim końcu kraju. Nieoczekiwane wydarzenie zmienia jednak wszystko w wielką tajemnicę. Jej życie wcale nie należy do niej! Czy Ellen Prescoth w ogóle kiedyś istniała? Komu można ufać, a kto jest największym zagrożeniem?
Olga S. Neilwood
STATUS: TRWAJĄCY
Ognie Niezbyt Piekielne
http://opowiadanie-demona.blogspot.com/
Bycie licealistką nie jest proste, zwłaszcza jeśli jesteś demonem. Hormony buzują, a demoniczna natura ciągle daje o sobie znać. Magda jest całkiem potężna, jednak marzy jedynie o w miarę normalnym życiu. Nigdy nie będzie jej to dane, ponieważ los wyznaczył jej naprawdę ważne zadanie. Póki co musi walczyć i co chwile udowadniać, że mimo wszystko pozostała człowiekiem, a klątwa, która sprowadza na nią grad idiotów, wcale jej tego nie ułatwia.
Rinkashi Meari
STATUS: TRWAJĄCYZaczyna się od tego, że dwójka bachorów i kot wplątują się w dość poważny szajs. Niekoniecznie wagi państwowej, ale zawsze coś, chwała Bogu.
 The Cookie Ninja
STATUS: TRWAJĄCY
O spadaniu gwiazd
https://o-spadaniu-gwiazd-blogspot.com/
Svea w żadnym razie nie mogła być zwykła.
Przede wszystkim nikt, kto miał w sobie krew Pierwszego Ludu, upadłego plemienia wiedźm i czarowników, nie mógł takim być. Karjalaańczycy, choć zatracili dawną potęgę i chwałę, a teraz już wzbudzali w mieszkańcach Cynedoru wyłącznie politowanie i wesołość, nigdy nie wyzbyli się płynącej ze swej magii niezwykłości.
Kiedy człowiek rodzi się magiem, Odmieńcem i do tego córką sławnego Inkwizytora, Łowcy Wiedźm, musi być szczególny. Staje się jeszcze bardziej wyjątkowy, gdy przychodzi na świat za sprawą tajemniczych mocy, których cel dla nikogo nie jest jasny.
Wreszcie, odrzuca się wszelkie wyobrażenia o zwykłości, gdy umierając, budzi się z trwającego tysiące lat snu tajemniczą, dawno zapomnianą istotę. Zapomina się o zwyczajnym życiu, gdy ta istota staje się wybawieniem i żąda spłacenia długu za uratowanie życia.
Svea w żadnym razie nie mogła być zwykła, zgadzając się na tę propozycję.
Freyja
STATUS: TRWAJĄCY
Projekt Griffin
https://griffinowy-projekt.blogspot.co.uk/
Połączenie fantasy, kryminału i romansu. O młodej dziewczynie, beztrosko idącej przez życie aż do momentu, gdy zostaje ono wywrócone do góry nogami. Zostaje brutalnie wrzucona do świata, gdzie mityczne stworzenia beztrosko przechadzają się po świecie, zło po raz kolejny wygrywa wojnę, bo się lepiej sprzedaje niż dobro, a lokalny uniwersytet nawiedza seryjny morderca. No i jak tu się skupić na nadchodzących testach, gdy po kampusie szlajają się agenci FBI, a na dodatek okazuje się, że twoja najlepsza przyjaciółka jest córką samego Króla Piekieł?
Griffin
STATUS: TRWAJĄCY
Radosna kompania

Nieśmiertelny morderca, półdemonica ze skłonnością do depresji, najemnik, który według starej jak oba światy przepowiedni ma doprowadzić do biblijnej Apokalipsy... i jeden człowiek, któremu wydaje się, że może nad nimi wszystkimi zapanować.
Znasz przepowiednię o Antykreatorze? Ponadprzeciętnie potężnym gostku, za którego sprawą świat ma trafić szlag? To teraz wyobraź sobie, że Antykreator jest jedynie psem łańcuchowym w obliczu potęgi, która postanowiła po wielu latach wyjść z cienia...
Gdy na świecie zaczyna królować chaos, a jedyna osoba, która może temu zapobiec, uznaje go za świetną zabawę, każdy krok może nieść ze sobą niewyobrażalne konsekwencje.
Twarda, męska historia w barwnej oprawie współczesnej baśni.
Leah Stark (AK-47)
WATTPAD | SWEEK
STATUS: TRWAJĄCYSerce bohatera
https://serce-bohatera.blogspot.com/
„Podobno nic nie dzieje się bez przyczyny, a historie lubią zataczać koło.
Podobno.
Pięć lat po wojnie wszystko wygląda jednak zupełnie inaczej; wybitni bohaterowie pokazują rogi, młodzi podróżnicy spotykają się z przypadku, Festiwal Słońca okazuje się klapą, a Książę Demonów traci zęby oraz... wypatruje żony. A gdyby tak dodać do tego nieco piór, odrobinę białej magii i szczyptę podejrzanie pachnącej herbaty?”.
Skoiastel i Drixan

 STATUS: TRWAJĄCY
 
 
 
 
Swarożyc
https://swarozyc.blogspot.com/
Miasta, wsie i lasy płoną od gniewu Swarożyca. Szkarłatne skrzydła Raroga szumią nad głowami ludu, zwiastując śmierć, nieszczęście, nieprzemijające pożogi — kary od boga ognia i słońca. Skazany na wieczną tułaczkę, zły i rozżalony wciąż gryzie i kąsa. Nie zazna spokoju, póki trwa wśród istnień ludzkich, równie żałosny jak każde z nich.
Historia oparta na mitologii słowiańskiej, rozgrywająca się na ziemiach przedchrześcijańskiej Polski.
Vesna Might
STATUS: TRWAJĄCYSynowie Chaosa. Złota Komnata
https://www.wattpad.com/story/103155537-i-synowie-chaosa-z%C5%82ota-komnata
Gdy Kai budzi się wewnątrz olbrzymiego drzewa pozbawiony wszelkich wspomnień, nie przypuszcza, że wkrótce będzie musiał stanąć do walki, w której stawką będzie uratowanie ojca i uwolnienie królestwa z rąk złej Aurei.
A.E. Black
STATUS: TRWAJĄCY
Szczypta magii
http://ciunas-story.blogspot.com/
Czasem wszystko czego potrzebujesz, to garść odwagi, dwie miarki miłości i... szczypta magii.
Gdzieś w zielonej, deszczowej Irlandii istnieje wioska zamieszkana przez ostatnie czarownice. Magia wciąż jest tam żywa i nieposkromiona, a pośród drzew można dostrzec pradawne, mroczne istoty.
Ciara i Siobhan wreszcie osiągnęły wiek pozwalający im na zajęcie miejsca w Kręgu, u boku innych czarownic i wybrania własnej drogi w magii. Niestety, podczas ceremonii coś poszło nie tak. Dwie młode czarownice znalazły się w obcym, niebezpiecznym miejscu. Miejscu, gdzie większość ludzi nie wierzy w magię, a ci którzy wierzą, polują na czarownice...
Natalia Iubaris, Iara Majere
STATUS: TRWAJĄCY
To nasza tylko, nie gwiazd naszych wina
 
Byłam normalną nastolatką posiadającą rodzinę i nieco samotne życie. Nigdy nie udzielałam się społecznie, nie czułam potrzeby przebywania z ludźmi. Kochałam za to naturę, dziką przyrodę, powiew wiatru we włosach. Tym żyłam.
A potem wszystko się zmieniło.
Nigdy nie spodziewałabym się, że to wszystko od samego początku było mi przeznaczone. Opowiem wam historię, która całkowicie zmieniła moje życie.
Shayen
WATTPAD
STATUS: TRWAJĄCY
http://czerwonypiach.pl/umowa-stoi-i/
Opowieść o wprawionym złodzieju i dziewczynie, która przez zupełny przypadek wpada w jego świat i zostaje w nim na dłużej, choć on sam jest tym chyba niespecjalnie zachwycony.
Historia nieco interaktywna, zakładająca rozmowę narratora z czytelnikiem, co oznacza, że także Ty masz coś do powiedzenia i kto wie, może nawet będziesz w stanie zmienić losy tej dwójki! Yyy, trójki.
Właśnie. Jest jeszcze ten trzeci.
Vessna Storiae
STATUS: TRWAJĄCY
Upadające Dzieci
https://upadajacedzieci.blogspot.com/
Bliźniacy Bowers mają po dwanaście lat, kiedy ich matka zostaje uznana za zaginioną. Nie mając innego wyboru, chłopcy przeprowadzają się do Bowers Hause
– kolebki ich familii, równie tajemniczej, co zamieszkujący ją członkowie rodziny; przepełnionej trudną do uchwycenia magią, kolorową i eteryczną. Bracia próbują poukładać sobie życie, nie potrafią jednak zapomnieć o sekrecie w jakim rozpłynęła się ich matka – tyle tylko, że nie tylko jej tajemnice przyjdzie im rozszyfrować.
Siedmioręka Sowa
STATUS: TRWAJĄCY
Uszkodzona dusza
https://uszkodzonadusza.blogspot.com/
Jak to jest być wilkołakiem w wielkim mieście? Ano trudno...
Leah ma szesnaście lat, fobię społeczną, dziwne zainteresowania i kilkoro niecodziennych przyjaciół. Razem ze swoją sforą czuwa nad tym, by granice między Pierwszym a Drugim światem zbytnio się nie zatarły. Nieustannie walcząca ze zbyt niskim poczuciem własnej wartości, marzy o tym, by wreszcie nadarzyła się okazja utarcia nosa wrogom. Jednak gdy pewnego dnia pojawiają się wyczekiwane kłopoty, wszystko przestaje się układać...
To nie jest kolejna powieść o miłych ludziach i błyszczących wampirach. To twarde urban fantasy w ciężkim rytmie Black Sabbath i dusznej atmosferze postsocjalistycznego blokowiska.
Leah Stark (AK-47)
WATTPAD | SWEEK
STATUS: TRWAJĄCY
http://destiny-of-wolves.blogspot.com
Lasy Monterey od lat skrywały tajemnice nieznane ludziom. Jedna dziewczyna za bardzo się nimi zainteresowała. Jeden chłopak za bardzo pragnie zatrzymać je dla siebie. Nie wiedzą, że ich losy od dawna były zapisane jako jedno.
Riri & Cookie Monster
STATUS: TRWAJĄCY
Wojowniczka z Kagolanii
http://wojowniczka-z-kagolanii.blogspot.com/
Kalena to niewolnica służąca za żywą walutę podczas targów. Dziewczyna nie za bardzo potrafi poradzić sobie z życiem w surowym i okrutnym świecie. Pewnego dnia jej los splata się z losem księcia Galaspiaela Jest to członek tajemniczego stowarzyszenia pragnącego przywrócić stary porządek rzeczy w pełnym powojennego chaosu, anarchii i zniszczenia świecie. Niestety, kolejna wojna czai się tuż za rogiem.
Kasamiyo Akasawa
STATUS: TRWAJĄCY
http://zbudzeni.blogspot.com/
Magia istnieje, wiesz?
Świat elementalistów od wieków trwa ukryty przed wzrokiem zwykłych ludzi. Choć piękny i przepełniony niesamowitymi możliwościami, jakie zapewnia obecność magii żywiołów, wciąż wiele brakuje mu do idyllicznego obrazu, o którym niegdyś śnili magowie. Szczególnie teraz, gdy nad ich społecznością zbierają się ciemne chmury. 
Zrodzenie się potężnej energii rozpoczyna serię wydarzeń prowadzących do odnowienia starego konfliktu. Kiedy więc powietrze na dobre wypełnia się elektrycznością, wszyscy wiedzą, że nie ma już odwrotu i pora opowiedzieć się po jednej ze stron. Do kogo przyłączy się wybraniec władający tą niszczycielską magią, którego tożsamość pozostaje nieznana?
Leonardo to mag należący do Bractwa. Mimo że bardzo chciałby prowadzić spokojną egzystencję, przysięga, którą złożył lata temu, obliguje go do włączenia się w sprawę magów. I choć początkowo nie przejawia zbytniego entuzjazmu, angażuje się o wiele mocniej, niżby mógł się spodziewać. W końcu pomoc innym to coś, w czym zawsze się odnajdywał.
Lena ma normalne, szczęśliwe życie. Do czasu. Jedno zdarzenie wywraca wszystko do góry nogami. Okazuje się bowiem, że Lena nie jest zwyczajna — w jej żyłach płynie krew elementalistów. Jakie konsekwencje pociągnie za sobą ta wiedza? Czy Lena jest gotowa na przyjęcie dziedzictwa i co to tak naprawdę dla niej oznacza?
Ta opowieść jest preludium wielkich wydarzeń. Kameralną historią dwójki ludzi, którzy mają wziąć w nich udział. Ukazuje ich codzienne sprawy, marzenia i zmiany, których muszą w sobie dokonać, by móc stawić czoła przeciwnościom losu. To cisza przed burzą. 
Patrz, jak żywioł budzi się do życia. 
Maxine
STATUS: TRWAJĄCY

Wieki temu dzieci Najwyższej Bogini zeszły na ziemię, by przejąć należne im trony. Boska władza jednak nie potrzebowała symboli ludzkich królów – dlatego Peshtire zniszczyła Inleven, stolicę ówczesnego imperium, a kraje śmiertelników ogarnął chaos. Gdy reszta rodzeństwa zapragnęła iść w jej ślady, Matka odebrała im ciała. Ich nienawiść jednak wciąż zatruwała świat, więc magowie, ostatni z tych, którzy władali boskim językiem, wyruszyli, by zakląć dusze w klejnotach i ukryć je w najbardziej niedostępnych miejscach świata. Ich bohaterski czyn ocalił świat przed tyranią żądnych zemsty demonów.
To tylko legenda. Tak właśnie wydaje się większości ludzkości. Sadze też – dopóki w jej zbyt lepkie ręce nie wpada wisior, który zamienia jej życie w piekło.
 Dhaumaire
WATTPAD
STATUS: ZAWIESZONY [13.01.2019]
Znając przyszłość
https://znajac-przyszlosc.blogspot.com/
Mówią, że nie powinno się trzymać kurczowo teraźniejszości. Źle też jest rozpamiętywać to, co wydarzyło się w przeszłości. A co z przyszłością? Zuzanna jest świetną dziennikarką o niesamowitej wrażliwości na ludzkie cierpienie. Dodatkowo potrafi zobaczyć przyszłość. Sama nie wie, jak to się dzieje, że wizje ludzkiego losu pojawiają się jej przed oczami. Czy tajemniczy Szczepan pomoże w powstrzymaniu tragicznego fatum, które ciąży nad bohaterką?
Natola
STATUS: ZAWIESZONY [13.01.2019]
Żarłoczny czas
Żarłoczny czas niszczy wszystko prócz nas...
Wszystko zaczęło się wiele wieków temu, gdy sto wybranych osób zostało obdarzonych umiejętnościami podróży w czasie. Każda z nich posiadała swoją specjalną cechę, która wyróżniała ją na tle innych. Gdy zaczęli umierać, okazało się, że ich umiejętność nie ginie, ale jest przekazywana dalej ­– nie potomkom, nawet nie ludziom tej samej narodowości – w przypadkowy sposób, który rządzi się tylko jedną regułą: nie ma podróżnika w czasie w tym samym wieku. W każdym roku rodzi się jeden podróżnik. Po pewnym czasie, gdy pojawiły się osoby zainteresowane tym zjawiskiem, zasad zaczęło przybywać... a podróże w czasie stały się jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic.
Vira nie powinna o tym wiedzieć. Nie powinna być z tym związana. Ale Czas... miał swój własny plan...
Gabsone nene
STATUS: ZAWIESZONY [09.07.2018]

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.