katalogowo
Nowy Rok zawsze przynosi wiele zmian, co przyniesie Hermionie Granger – utalentowanej aurorce i vice szefowej Biura Aurorów?
Zapewne dużą dawkę humoru, jeszcze więcej złości i zdecydowanie wiele radości! Bo przecież, każdą osobę pracującą z Draconem Malfoyem spotyka WIELKI ZASZCZYT!
Chcesz dowiedzieć się jak potoczą się losy (nie) zgodnej pary aurorów? Jeżeli tak zapraszam na Aurora z wymiany!
Charlotte Petrova
STATUS: ZAKOŃCZONY
„Chłopiec o szmaragdowych oczach”
http://hurricane-rehab-e.blogspot.com/
Harry wraca do szkoły, aby rozpocząć szósty rok nauki w Hogwarcie, jako zupełnie inna, odmieniona osoba. Potter stroni od dotyku i żyje w swoim własnym świecie. Czy jest ktoś, kto może to zmienić? A może ta osoba przyniesie mu jeszcze więcej zmartwień i cierpienia?
rehab-e
STATUS: ZAKOŃCZONY
Dramione: Niewyznana miłość bardzo ciąży na sercu.

Świat czarodziejów stoi na progu wojny. Małody czarodziej Draco Malfoy musi wybrać pomiędzy tym, co jest zgodne z jego sumieniem, a tym, czego od niego oczekują. Jest rozdarty i nienawidzi siebie, ale w jego życiu pojawia się światełko nadziei... Czy arystokrata w końcu przełamie się i przeciwstawi swojemu ojcu? Jaki wpływ będzie miał na niego niespodziewany wyjazd? Jakie wydarzenie zmieni jego życia na zawsze? Zapraszam! :)
Mary Alice
STATUS: ZAKOŃCZONY
Są różne rodzaje miłości. Jedne przenoszą góry, inne wymagają wielu wyrzeczeń, jeszcze inne przyprawiają człowiekowi skrzydła, czy doprowadzają do śmierci. Ich miłość miała w sobie wszystkie te czynniki na raz. Była inna, doskonała, zakazana, ponieważ oboje zdawali sobie sprawę, że ta miłość nigdy nie powinna się była wydarzyć...
Nie człowiek jest autorem scenariusza do swojego życia. Los drwi z ludzi i śmieje się im w twarz. Po wielu, wielu latach z tych najpiękniejszych dni pozostanie tylko echo, echo wypowiedzianych dawno temu słów. I tylko wiatr będzie potrafił mówić o przeszłości, lecz wtedy już nikt nie będzie chciał go słuchać...
Dama Kier
STATUS: ZAKOŃCZONY
www.melodie-duszy.blogspot.com
Historia oczami Dracona Malfoya; bogata w liczne komentarze i sarkastyczne uwagi dotyczące nie tylko Hermiony Granger, ale również problemów dojrzewania i odkrywania w sobie nieznanych do tej pory uczuć.
Opowieść o za szybkim dorastaniu, braniu odpowiedzialności za własne czyny i walce z Szakalem, czarnoksiężnikiem, którego wpływy przedarły się nawet przez bramy Hogwartu.
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY
Co by było, gdyby Draco miał córkę, o której nie wiedziałby, że istnieje? I jaki związek z tym wszystkim miałaby Hermiona?
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY


 http://www.branwen-owens.blogspot.com/
Historia humorystyczna o zwariowanej szukającej Harpii z Holyhead, Branwen Owens, zwanej Jednorękim Bandytą. Hogwart zatrzęsie się w posadach, gdy zostaje zatrudniona na miejsce profesor Hooch (której, na marginesie, wszyscy życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!). Kanon przepadł po drugim tomie, tak samo jak zdrowie psychiczne pewnego mistrza eliksirów. Zapnijcie pasy, bo może trochę trząść!
Oleńska
STATUS: ZAKOŃCZONY
Harry i Hermiona są parą, która musi zmierzyć się z przeszłością i to dosłownie, bo Harry wskutek czegoś dziwnego i nieznanego ląduje w Hogwarcie, stając twarzą w twarz z Lily Evans i Jamesem Potterem. Całość komplikuje fakt powrotu Ginny, byłej narzeczonej Harry'ego, oraz niewytłumaczona obecność Regulusa Blacka.
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY
Siostry
http://www.siostry-hexwood.blogspot.com/
Severus Snape, ratowanie świata i pewna bardzo autorytarna hrabina O.
Fragment rozdziału 1: Pewnego bardzo deszczowego wieczora, punktualnie tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, na progu głównego hallu Hogwartu pojawił się bardzo elegancki i bardzo nieoczekiwany przez Filcha gość. Woźny, przygotowany z wyprzedzeniem na zruganie nieznajomego przybysza od stóp do głów za tak późną wizytę, ruszył by otworzyć wrota, po czym prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu całkowicie stracił rezon. Przybysz wcale nie był rodzaju męskiego, był zaskakująco żeński i elegancki, a do tego roztaczał wokół siebie aurę kompletnej niezrugiwalności. Hrabina Oleńska złożyła wielki, czarny i mokry parasol, wręczyła go Filchowi, który w absolutnym zdumieniu machinalnie przycisnął przedmiot do piersi, i przekroczyła próg zamku, rozglądając się wokół z uprzejmym zaciekawieniem.
Oleńska
STATUS: ZAKOŃCZONY
Harry postanawia zerwać z Draconem ze względu na rutynę i brak jakichkolwiek emocji w związku. Wraca do swojej dawnej miłości, Ginny Weasley, mając nadzieję na przykładne ułożenie życia. Malfoy jednak nie daje tak łatwo odejść Harry'emu. Knuje spisek, który pozwoli mu na odzyskanie ukochanego.
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY
Ojczym Hermiony Granger, arabski szejk, skrzywdził kiedyś okrutnie jej matkę. Teraz córka chce się zemścić, kradnąc z pałacu dumę kolekcji szejka, najcenniejszy naszyjnik świata. Hermionę śledzi były włamywacz, a obecnie pracownik Centralnej Agencji Wywiadowczej, Draco Malfoy. Nie podejrzewa on, że piękna mścicielka skradnie mu serce.
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY
W twoich snach
https://hgss-w-twoich-snach.blogspot.com/
Polskie tłumaczenie opowiadania duj pt. „In your dreams”. Hermionę od dłuższego czasu dręczą koszmary. Widzi w nich, jak jeden z jej profesorów zostaje zabity. Powtarzają się słowa, które uznaje za przepowiednię. O snach postanawia powiadomić ich bohatera – Severusa Snape'a.
Thorie
STATUS: ZAKOŃCZONYOna. Z pozoru Śmierciożerca idealny. Ominęła naukę w szkole, by pod okiem świetnych czarodziejów szkolić się, a w przyszłości, stanąć u boku Voldemorta. A jednak coś poszło nie tak i dziewczyna zaczyna współpracować z Ministerstwem, aby po upadku Czarnego Pana wyłapać wszystkich Śmierciożerców. Za wszelką cenę próbuje trzymać się światła, aby ciemność nie zawładnęła jej życiem. On udowadnia, że jej serce nie jest z lodu.
On. Wychowany wśród Śmierciożerców, u boku ojca tyrana i matki, zbyt słabej by się komukolwiek przeciwstawić. Targany przez sprzeczne emocje nie umie znaleźć drogi ucieczki z klatki, w jakiej został zamknięty. Balansuje na krawędzi i tylko krok dzieli go od bolesnego upadku, jednak jest zbyt przerażony by go wykonać. Ona pokazuje, że pod maską obojętności kryją się uczucia.
Oboje. Starają się trzymać z daleka od mroku, który i tak ich otacza. Chcą przetrwać, by w przyszłość wieść zupełnie normalne życie.
Ivy
STATUS: ZAKOŃCZONY
Prawdą jest, że najpiękniejszy wschód słońca potrzebuje zachmurzonego nieba.
Wojna odbiera wszystko. Wojna to chaos. Ból. Cierpienie. Rozpacz. Pustka. Otchłań. Nicość. Śmierć. Wojna ich zniszczyła.
Ale życie trwa dalej… Życie to radość. Szczęście. Szaleństwo. Głupstwa. Błędy. Euforia. Spokój. Przyjaciele. Rodzina.
Życie to miłość.
Ale czy uda im się to dostrzec?
A oni wciąż czekają aż ze wschodem słońca nadejdzie lepszy dzień…
Charlotte Petrova 
STATUS: ZAKOŃCZONY
https://bonajwazniejsijestesciewy-dramione.blogspot.com/
Oko za oko... życie za życie. Wszystko ma swoją cenę. Coś chcesz odzyskać - coś musisz poświęcić. Równowaga musi być zachowana. Jak? Ty decydujesz. Czy Draco pomoże Hermionie w tych decyzjach? Czy ktokolwiek może pomóc, kiedy trzeba decydować o tym kto przeżyje a kto musi umrzeć?
Pani Black
STATUS: TRWAJĄCY
 Dramione Kociołkowe Pieguski
https://dramione-kociolkowe-pieguski.blogspot.com/
Życie po pokonaniu Lorda Voldemorta wcale nie jest usłane różami, jak mogłoby się to wydawać.
Hermiona Granger jako jedyna ze Złotego Trio postanowiła powrócić do Hogwartu. Kończąc szkołę z najlepszymi wynikami była przekonana, że znalezienie dobrze płatnej pracy będzie drobnostką. Niestety myliła się. Rozgoryczona wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie otrzymała pracę w tamtejszym Ministerstwie Magii jako sekretarka szefa Urzędu Łączności z Goblinami. Po czterech latach los się do niej w końcu uśmiecha i panna Granger otrzymuje propozycję awansu oraz powrotu w rodzinne strony.
Draco Malfoy ma wrażenie, że właśnie ziścił się jego najgorszy koszmar. Jego żona Astoria po długiej chorobie umiera, a on zostaje sam z ośmioletnim synem i teściami, którzy uważają, że były Śmierciożerca nie jest odpowiedni do wychowywania Scorpiusa. A jak by tego było mało, okazuje się, że jego kierowniczką będzie sama Hermiona Granger!
Scarlett O'Hara
STATUS: TRWAJĄCY
https://dramione-mission-impossible.blogspot.com
Hermiona Granger nie może już dłużej znieść wyśmiewania przez Draco Malfoya, postanawia więc mu się odpłacić.
Draco Malfoy jest znudzony, żeby umilić sobie życie, postanawia dręczyć pewna Gryfonkę, która po raz pierwszy nie pozostaje mu dłużna.
Rozpoczyna się nieszablonowa gra. Po jednej stronie lew, po drugiej wąż...
Cara Becker
STATUS: TRWAJĄCY
https://dziedzictwo-hope-mb.blogspot.com/
Wszyscy już wiedzą, że Lord Voldemort wrócił, a wojna zaczęła się na poważnie. Dolores Umbridge wyrzucono z Hogwartu, a jej miejsce ponownie zajął Albus Dumbledore. Hope po stracie rodziców ponownie zamyka się w sobie i oddala się od przyjaciół, za to Harry za wszelką cenę postanowił, że będzie tym, który zgładzi Czarnego Pana, rosnącego w siłę i zerwie więź, która jest między nimi.
Adaline
STATUS: TRWAJĄCY
http://dziedzictwo-weza.blogspot.com/
Joanne Rowling powiedziała kiedyś, że myśl o Voldemorcie jako ojcu nie jest miła. Ja natomiast postanowiłam sprawdzić, jak bardzo. Na tym absurdalnym podłożu powstało to opowiadanie. Podobno nie jest złe, ale to już kwestia gustu.
Jego głównymi bohaterami są Aidan i Viktoria, przyrodnie rodzeństwo skrywające tajemnicę swojej prawdziwej tożsamości i zmagające się z wszelkimi tego konsekwencjami. Draco Malfoy jest tylko jedną z wielu kanonicznych postaci, w których życiu nastąpią z ich powodu zmiany.
Mistress Vanity
STATUS: TRWAJĄCY
Historia, w której każdy człowiek woli zatrzymać, co poniektóre sekrety dla siebie, a nieliczni za żadne skarby nie mogą wyjawić ich na światło dzienne… Jednak co się stanie, gdy to nastąpi? Gdy okaże się, że życie niekoniecznie jest całkowicie kolorowe, a słowa, którymi zostali karmieni przez laty, będą tylko pustymi sylabami? Gdy dowiedzą się o rzeczach, które nigdy nie powinny dojść do ich uszu?
Hermiona jest rozdarta pomiędzy tym co trzeba, a tym co chce. Życie zdążyło ją zahartować, ale czy mimo wszystko postawi wszystko na jedną kartę, by osiągnąć coś czego i tak nie jest pewna?
Lizzy88
STATUS: TRWAJĄCYhttp://hpwgmnie.blogspot.com/
Clara Pond nigdy nie sądziła, że może być czarownicą. Ale kiedy pewnego dnia do jej drzwi zapukała tajemnicza kobieta, przedstawiając się jako profesor McGonagall, jej życie przewróciło się do góry nogami. Nowy świat ją zafascynował. Poznała oddanych przyjaciół, z radością godnej Krukonki uczęszczała na lekcje, ale... Czy będzie chciała w nim zostać?
Sonia
STATUS: TRWAJĄCY
https://let-me-down.blogspot.com/
Wszystko zaczęło wychodzić na prostą. Cała społeczność Hogwartu cieszyła się z wygranej nad Voldemortem i jego armią, poza jedną osobą, której serce zostało złamane, choć nie z miłości. Hermiona musi poradzić sobie w nowej sytuacji. Nic nie boli jej bardziej od tego, że określenie "najmądrzejsza czarodziejka od czasów Roweny Ravenclaw" już nigdy nie będzie trafne.
PVRIS
STATUS: TRWAJĄCY
https://niebo-gwiazdziste.blogspot.com
Wszystko zaczyna się od Komnaty Tajemnic. Jedna mała zmiana, a znany świat rozpada się na milion kawałków. Lord Voldemort znów jest wśród żywych, Harry wariuje, Snape węszy, Dumbledore kombinuje, a świat dalej pogrąża się w korozji. Tylko do czego musi dojść, żeby Chłopiec, Który Przeżył, nadzieja czarodziejskiej społeczności, znalazł się w Azkabanie?
Oxyte
STATUS: TRWAJĄCY
Służba sofistki
https://z-popiolow-powstan-niczym-feniks.blogspot.com/
„Ja, Hermiona Granger, ostatnia ze „Złotej Trójcy”, mugolaczka, służąca w jednej z rodzin czystej krwi, podająca się za niejaką Gabrielle White, straciłam wszystko co miało dla mnie jakąkolwiek wartość. Ale los się do mnie uśmiecha, a ja próbuje wykorzystać szansę i odkryć prawdę. Chcesz wiedzieć jak wygląda moje życie? Chętnie przeprowadzę cię przez nie. Podaj mi rękę i chodź, ale wiedz, że nie ma odwrotu. Bądź ostrożny, bo Czarny Pan cały czas patrzy.”
Bloody Rose
WATTPAD
STATUS: TRWAJĄCYTajemnicze Przypadki w Świecie Czarodziejów
https://tajemnicze-przypadki.blogspot.com/
Rok 2001. Blair Olsson po skromnej ceremonii pogrzebowej swojego ojca postanawia opuścić rodzinne miasto, by odnaleźć swoją matkę. Dziewczyna tuż przed wyjazdem otrzymuje tajemniczy list z Brytyjskiego Ministerstwa Magii z ciekawą propozycją, nie do odrzucenia. Wraz z kotem Gustavem postanawia wyruszyć do wioski Hogsmeade i podjąć pracę w nowo powstałym Departamencie do Spraw Przestępczości Magicznej i Walki z Czarną Magią. Tam nawiązuje intrygujące znajomości. Z czasem okazuje się, że Departament nie powstał przypadkiem, ale ma on ważne zadanie to wykonania.
Coś jest na rzeczy. Zaczynają ginąć czarodzieje i dochodzi do serii tajemniczych przypadków w świecie czarodziejów...
Nosferatu
WATTPAD
STATUS: TRWAJĄCY

https://riddiculusrevelio.blogspot.com/
O świcie przychodzi na świat magiczna istota, której moc może pogrążyć w ciemności wszelką magię.
Ukryta dzięki poświęceniu, żyje w nieświadomości swojego przeznaczenia.
Nadchodzi jednak czas przebudzenia ...
Czy dziewczyna uniknie tragicznego losu, gdy pozna już prawdę o swym dziedzictwie?
Jaką rolę do odegrania w jej historii ma największy wróg, a zarazem najlepszy przyjaciel?
Czy prawdziwa miłość może uchronić przed tragizmem przeznaczenia?
Narcise
STATUS: TRWAJĄCY
Zagubione niebo
 https://draco-and-ginevra.blogspot.com/
Historia, rozpoczyna się w chwili, gdy Ginny, przechadzając się po szkolnych błoniach w nocy, zostaje napadnięta przez kojota. Ranna Gryfonka, traci przytomność, a ostatnim, co pamięta to błysk zielonego światła... Dziewczyna nie ma pojęcia, że jej wybawcą jest Draco Malfoy.
Ginny Blythe
WATTPAD
STATUS: TRWAJĄCY
https://pannaweasley.blogspot.com/
Tiara przydzieliła Ginny do Slytherinu, co nie zostało odebrane pozytywnie wśród najbliższych i członków nowego domu. Przez wszystkie lata w Hogwarcie zmaga się z rodziną i Ślizgonami, którzy w pewnym momencie okazują się nader fascynującymi osobami. Ginny postanawia zagłębić się w ich psychikę, rozpracować działanie ich umysłów, a przede wszystkim uzyskać szacunek i reputację. Musi przy tym wykazać się sprytem i pomysłowością, a choć to niełatwe zadanie, Ginny jest zdeterminowana, aby osiągnąć cel.
Po kilku latach jednak nie wszystko idzie zgodnie z jej myślą. Chęć ubicia interesu kończy się morderstwem, za które Ginny musi odpowiedzieć. A choćby świat miał się za chwilę skończyć, dziewczyna nigdy nie przestanie walczyć o lepsze życie.
To opowieść o tym, jak fascynacja przeradza się w obłęd, miłość w zaborczość, a wolność w złotą klatkę. Do czego człowiek może się posunąć, aby chronić tych, których kocha?
CanisPL
WATTPAD
STATUS: TRWAJĄCY

Sherlock

Obserwatorzy

Szablon stworzony przez Lune  /   Technologia Blogger   /   CREDITS X X X X X

Znajdź mnie na:

Polecane

Czarny księżyc Leah Stark (AK-47) FanFiction / Zmierzch
Dworce i sufity Hiroki Poezja
Gud med oss Freyja Historyczne
Love of Accident Maarit Obyczajowe
Ludzie Lodu i Ognia A_lionne FF / Pieśń Lodu i Ognia
Łzy Niewiernego Deneve Fantastyka / Fantasy
Mroczne Królestwo Vaderdra Fantastyka / Fantasy
Noc polarna Maarit Fantastyka / Fantasy
Ostatnia Fantazja Alenna Fantastyka / Fantasy
Sachiko czy Sayuri? Sayuri Shirai FF / M&A / Naruto
Strach Nocy Monia Fantastyka / Fantasy
Tomb Raider: Konfesja, 2016 Skoiastel FanFiction / Gry

Rozdział miesiąca – luty

Hafty z herbaty Butelki i pióra Aris Carmen Light Hobbystyczne / Artystyczne

Rozdział roku 2019

TERMINARZ

Terminarz


31.03.2020
→ reklama „Rozdziału miesiąca – luty”;

01.04.2020
→ publikacja rozdziałów biorących udział w ankiecie na „Rozdział miesiąca – marzec”;
→ wpis urodzinowy;

03.04.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

05.04.2020
→ wyzwanie pisarskie;

10.04.2020
→ reklama nowych blogów;
→ reklama nowych rozdziałów;

11.04.2020
→ wpis urodzinowy;

12.04.2020
→ wyzwanie pisarskie;

13.04.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

15.04.2020
→ LOSOWANIE;

17.04.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

19.04.2020
→ wyzwanie pisarskie;

23.04.2020
→ wpis urodzinowy;

24.04.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

25.04.2020
→ wpis urodzinowy;

26.04.2020
→ wyzwanie pisarskie;

28.04.2020
→ wpisy urodzinowe;
→ zamknięcie ankiety na „Rozdział miesiąca – marzec”;

29.04.2020
→ ogłoszenie wyników ankiety na „Rozdział miesiąca – marzec”;

30.04.2020
→ publikacja reklamy „Rozdziału miesiąca – marzec”.