katalogowo
Można by się spodziewać, że bycie nastolatkiem należy do najprostszych czynności świata. Co za banialuki! Dorastanie w Hogwarcie to prawdziwy koszmar, szczególnie gdy poza jego murami wznosi się cień wojny, a ty nie wiesz, jak odróżnić przyjaciela od wroga.
Czego można spodziewać się w pierwszej części Fortuny? Porwań, śpiączek, ataków w Zakazanym Lesie, międzyszkolnej wymiany uczniowskiej... Lily tracącej pamięć? Mordercy czyhającego na korytarzach Hogwartu?
Odważysz się wkroczyć w pełne mroku opowiadanie i dać się ponieść emocjom?
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY
Iluzja Zła
http://iluzja-zla.blogspot.com/
Gdy wszystko wydawało się być już na właściwym miejscu, ich świat wywrócił się do góry nogami. W czasie gdy Voldemort rośnie w siłę, a jego szeregach pojawia się zdrajca, Lily Evans odkrywa prawdę na temat swojego pochodzenia. A Zło zasiewa ziarno niezgody nawet w murach Hogwartu.
Czy wieloletnia przyjaźń i miłość, która tak naprawdę dopiero rozkwita, przetrwa zbliżającą się wojnę?
A może zło, które wkradło się do ich życie, będzie tylko iluzją?
„A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?”
Nymeria
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://marauders-another-story.blogspot.com
Gdy Lily Evans podczas ferii zimowych znajduje w bibliotece 7 książek, których nie powinno tam być, zabiera je do huncwotów. Zainteresowani tytułami, zaczynają czytać. W ciągu tych siedmiu dni, kiedy czytają książki, wiele się dzieje, ale nie wiedzą, że będzie się dziać jeszcze więcej. Osoby którym z pozoru nie warto ufać, chcą pomóc, a przyjaciele okazują się wrogami. Jak wiele dzieli ich od wojny? Co nakłoniło Regulusa Blacka do zgody z bratem? Kto wysłał im tajemnicze książki? Czy uda im się odmienić los?
Aleksandra Lestrange
STATUS: ZAKOŃCZONY
Inna Alternatywa
https://w-kierunku-nowego-zycia.blogspot.com/
Gdy życie przybiera nieoczekiwany tor, czasami trzeba udać się do ekstremalnych środków i postawić wszystko na jedną kartę. Oni tak zrobili. Zaryzykowali całym swoim życiem, by chociaż odrobinę odmienić własny los.
Co by było, gdyby Harry Potter, syn Remusa i córka Syriusza cofnęli się w czasie, by uchronić rodziców od niekoniecznej śmierci?
Aleksandra Lestrange
STATUS: ZAKOŃCZONY
„Istniejemy póki ktoś o nas pamięta” – Meadowes&Black

Myślał o niej, choć nie myślał, że do tego dojdzie.
Pragnął jej, choć nie pragnął, by to stało się prawdą.
Kochał ją. I Przepadł.

Myślała o nim.
Pragnęła go.
Kochała go.
Przepadła, choć nie myślała i nie pragnęła, by ten sen stał się rzeczywistością.

Któż to ci powiedział, że nie ma już na świecie prawdziwej, wiernej, wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!
Adaline
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://petunia-evans.blogspot.com/
 Jest 6:30 rano, niedziela, 23 stycznia 1977. W dniu swojego wesela, Petunia Evans pod pretekstem przygotowań wsiada w taksówkę, wysiada w Londynie i... postanawia pójść na spacer. Na nieludzko długi spacer. Prowadzona przez duchy przeszłości dochodzi aż do Charing Cross Road – nie spodziewa się nawet, kogo napotka na swojej drodze, ani jakie będą tego konsekwencje.
Oleńska
STATUS: ZAKOŃCZONY
Dla świata jestem już martwy, a dla Ciebie? Chcesz poznać moją historię, która doprowadziła mnie do momentu, gdy tylko jeden człowiek zdaje sobie sprawę z tego, kim jestem naprawdę? Kiedy ukochana kobieta już cię nie pamięta.
Chcesz poznać opowieść człowieka, który stracił wszystko i w zamian nic nie zyskał? Jedyną prawdę, na którą mnie stać. Wędrówkę na samo dno piekła.
Nazywam się Peter Pettigrew i oto moja historia.
Jaenelle
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://uciekajaca-lania.blogspot.com/
O Lily i Jamesie napisano już dużo i obszernie. Któż fascynujący się serią nie zna blogów z ich udziałem? Mimo wszystko sama zawsze chciałam o nich napisać - uwiecznić ich historię widzianą moim okiem. Oryginalna pewnie nie będę, ale wszakże tu panuje kanon z mniejszymi lub większymi odstępstwami i nie o oryginalność chodzi. Co zaś wyjdzie z tej pisaniny - nie wiem, mam jednak nadzieję, że chociaż w części będzie to opowiadanie interesujące.
Katja
STATUS: ZAKOŃCZONY
Wielka ucieczka
Czeka na nas nowa saga rodzinna, czarnomagiczne rody, źli mężczyźni, piękne kobiety, spektakularne ucieczki i dużo lat siedemdziesiątych. Sygnowane typowym zawirowaniem a la Oleńska, bogato ilustrowane, a wszystko pod patronatem wydawnictwa Mad Books.
Oleńska
STATUS: ZAKOŃCZONY
A przecież magia nie istnieje...
http://magicznarewolucja.blogspot.com/
Jest rok 1976. Szesnastoletnia Aniela Weles odkrywa w sobie dziwne umiejętności, które powoli zaczynają wymykać się jej spod kontroli. Zaczyna się nią interesować sam Albus Dumbledore, dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Przed dziewczyną postawione zostaje trudne zadanie, w ciągu wakacji musi opanować na tyle swoje zdolności, by zdać Standardowe Umiejętności Magiczne. Czy jej się to uda? Czy dostanie się do Hogwartu? Czy będzie potrafiła zaakceptować siebie? Czy pozna nowych przyjaciół? Czy zostanie Czarownicą? 
Panna Czarownica
STATUS: TRWAJĄCY
Nasi bohaterowie po zakończeniu edukacji w Hogwarcie muszą zmierzyć się z czymś o wiele gorszym niż siejący spustoszenie Voldemort – z wkroczeniem w dorosłość. Pytanie brzmi: jak to zrobić, by po drodze nie postradać zmysłów?
Tajemnicze groźby stają się rzeczywistością; Lily odkrywa niepokojącą prawdę o własnej rodzinie. Dlaczego James zmienia się nie do poznania, Syriusz z Dorcas nie potrafią się dogadać, Anne odcina się od przyjaciół, Lissie opuszcza Wielką Brytanię, a Remus... Czyżby przepadł bez śladu?
W drugiej części Fortuny tylko jedna rzecz jest pewna: gdy staniesz twarzą w twarz z Regulusem Blackiem, uciekaj.
Ew
STATUS: TRWAJĄCY
Ilość wersji przygód huncwotów jest niezliczona, jednak od kilku lat w mojej głowie układała się trochę inna historia, którą w końcu odważyłam się opowiedzieć. Zapraszam, jeśli ktoś ma ochotę oderwać się od codzienności i zagłębić się w magicznej historii pełnej znanych nam nastoletnich rozterek.
April
STATUS: TRWAJĄCY
 
 
 
 
Los jest w rękach przeznaczenia
http://kociol-pelen-amortencji.blogspot.com/
„Groźny czarodziej Lord Voldemort nadal jest nieuchwytny dla aurorów. W ukryciu zrzesza kolejne dziesiątki nowych popleczników  Śmierciożerców. Początkowo jego ataki nie były częste, lecz z biegiem lat groźby, czy porwania są już niemal codziennością. Dyrektor Hogwartu Albus Dumbledore ponownie zwołuje „Zakon Feniksa”, który swoją działalnością stara się powstrzymać plany Lorda Voldemorta.
Istnieje miejsce, gdzie jego terror nie sięga. W Hogwarcie uczniom nic nie grozi, bo czuwa nad nimi dyrektor Albus Dumbledore. Wielu uczniów jest świadomych tego, że lada dzień świat się zmieni i trzeba będzie wybrać swoją stronę. Jedni już wybrali Czarnego Pana, a inni chcą działać w opozycji i dążą do tego, by po zakończeniu Hogwartu walczyć ze złem.
Minie wiele lat, pojawi się zwątpienie, wielu czarodziei straci swoje domy i rodziny, ale mają nadzieję...”
 SBlackLady
STATUS: TRWAJĄCY
https://rok-z-huncwotami.blogspot.com/
Panowie Glizdogon, Lunatyk, Łapa i Rogacz, zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników, mają zaszczyt... wejść w okres dojrzewania mentalnego. Ruby Cahan staje przed najtrudniejszym zadaniem: nie dać się uwieść ciemnym oczom i czarującemu uśmiechowi pana Blacka. Dodatkowo zbliżają się mroczne czasy. W świecie czarodziejów robi się niebezpiecznie. Czy Huncwoci wypowiedzą w końcu Koniec Psot?
Frank Devereaux
STATUS: TRWAJĄCY

Sherlock

Obserwatorzy

Szablon stworzony przez Lune  /   Technologia Blogger   /   CREDITS X X X X X

Znajdź mnie na:

Polecane

Tomb Raider: Konfesja, 2016 Skoiastel FanFiction / Gry
Strach Nocy Monia Fantastyka / Fantasy
Mroczne Królestwo Vaderdra Fantastyka / Fantasy
Łzy Niewiernego Deneve Fantastyka / Fantasy
Ludzie Lodu i Ognia A_lionne FF / Pieśń Lodu i Ognia
Love of Accident Maarit Obyczajowe
Dworce i sufity Hiroki Poezja

Rozdział miesiąca – marzec

Rozdział roku 2019

TERMINARZ

Terminarz


20.05.2020
→ pełna aktualizacja spisu;
→ wpis organizacyjny;

22.05.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

25.05.2020
→ wyzwanie pisarskie;

27.05.2020
→ zamknięcie ankiety na „Rozdział miesiąca – kwiecień”;

28.05.2020
→ ogłoszenie wyników ankiety na „Rozdział miesiąca – marzec”;

29.05.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

31.05.2020
→ wyzwanie pisarskie;
→ publikacja reklamy „Rozdziału miesiąca – kwiecień”;

01.06.2020
→ wpis urodzinowy;
→ publikacja rozdziałów biorących udział w ankiecie na „Rozdziału miesiąca – maj”;

05.06.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

07.06.2020
→ wyzwanie pisarskie;

10.06.2020
→ reklama nowych blogów;

12.06.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

14.06.2020
→ wyzwanie pisarskie;

19.06.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

21.06.2020
→ wyzwanie pisarskie;

23.06.2020
→ zamknięcie ankiety na „Rozdział miesiąca – maj”;

24.06.2020
→ ogłoszenie wyników ankiety na „Rozdział miesiąca – maj”;

26.06.2020
→ reklama nowych rozdziałów;

28.06.2020
→ wyzwanie pisarskie;

30.06.2020
→ publikacja reklamy „Rozdziału miesiąca – maj”.