Science-fiction

Bracia Duszy
http://bracia-duszy.blogspot.com/
Od tysiącleci Vrieskas podbija północną strefę wszechświata, przejmując rządy nad planetami i niszcząc te, które nie chcą poddać się jego woli. Taki sam los spotkał Landare, w roku zniknięcia księżyca, gdy król Ladvarian oddał koronę i legendarną Garudę tyranowi.
Kaelas, wojownik klasy średniej, wraz z dwojgiem towarzyszy – Kendappą i RM19 wyrusza na swoją pierwszą misję zleconą przez Vrieskasa. Musi podbić pustynną planetę, Harenosum, na której panuje wieczny dzień. Nie spodziewa się, że to zadanie całkowicie zmieni jego dotychczasowe życie.
Książę Ladvarian, potomek ostatniego króla, okrzyknięty najwybitniejszym, młodym wojownikiem od czternastego roku życia podbija planety pod sztandarem Vrieskasa, pragnąc stać się najsilniejszym we wszechświecie, by położyć kres władzy tyrana i zdobyć koronę i Garudę, dziedzictwo królów.
Jaenelle
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://jestem-niezniszczalna.blogspot.com/
Jest rok 2235.
Ludzkość wciąż nie potrafi otrząsnąć się po stratach spowodowanych przez III Wojnę Światową. W wyniku wybuchu bomby atomowej, geny wszystkich organizmów zostały zmutowane. Stworzono społeczeństwo niezniszczalnych. Żadna krzywda, choroba, nie jest w stanie go uśmiercić. Istnieje tylko jedno ograniczenie: słodka sielanka trwa tylko przez trzydzieści lat, ani dnia więcej.
Windy
STATUS: ZAKOŃCZONY
Dzienniki Destiny VII
http://dziennikidestiny.blogspot.com/
Wszechświat.
Starego 2185 roku Ziemskiego.
Po wielu latach konfliktów i wojen z innymi rasami ludzkości udało się zawiązać liczne sojusze oraz zapewnić sobie strategiczną pozycje we wszechświecie.
Pokój jest możliwy dzięki Straży - organizacji, której zadaniem jest szeroko pojęta ochrona ludzkości.
Działa ona już prawie sto lat, na swoich rekrutów biorą najlepszych, szkolą niemal odkąd nauczą się chodzić.
Do kadetów Straży należą główni bohaterowie z Drużyny Destyni VII.
Michael - głównodowodzący
Noyn - Inżynier oraz pilot
Yrosos - specjalista naukowy
Anna - specjalista od infiltracji (szpieg)
Czy będą w stanie pokonać presję, którą wywiera na nich właściwie każdy?
Czy uda im się stworzyć prawdziwą drużynę?
Czy sprostają wymaganiom?
Noyn
STATUS: TRWAJĄCY

Już od XX wieku naukowcy starali się znaleźć lek na przekleństwo nowego świata, które z pokolenia na pokolenie rosło w siły, stając się niemal nieuleczalnym przypadkiem medycznym. Amerykańscy naukowcy chcąc powstrzymać rozprzestrzenianie się tej zarazy, pracowali nad lekiem, który na zawsze miał zmieść ją z powierzchni ziemi. Jednak nikt nie przewidział tego, co może się stać gdy komórki antygenów "przypadkiem" wydostaną się z rąk naukowców...
Niedopracowane.
Nieudoskonalone.
Niebezpieczne.
Stały się zagładą ludzkości.
Mel oraz Herbsss
STATUS: TRWAJĄCYOpowiadania w klimacie cyberpunku. Wielkie korporacje, metropolie, w których mieszka po kilkadziesiąt milionów osób, intrygi na globalną skalę, cyberwszczepy, manipulacje genetyczne, cybeprzestrzeń, szeroko pojęta cyberprzestępczość, życie na Krawędzi, gdzie liczy się tylko styl, zasada 3M: Miasto, Masa, Maszyna, relacje ludźmi z maszynami i innymi ludźmi. Wszystko po trochu, czyli nasza przyszłość.
Teksty wrzucane skrajnie nieregularnie i raczej rzadko. 
graf zer0
STATUS: TRWAJĄCYMoże Ci się wydawać, że Oczy w Ogniu są dziwne, bo mają specyficzną budowę, narrację. Powiesz, że są suche, bez uczuć, bez mocji. Jednak, to rzeczywistość świata przedstawionego, który jest szary, zimny, nie ma w nim miejsca na ckliwość uczuć.
Kathanna Lewis wraz ze swoimi towarzyszami ucieka jak najdalej od zagrożenia. Żyje w niespokojnych czasach... Czy ludzie, którym ufa są tego warci? Czym jest pchająca ją siła? Może to przeznaczenie, fatum, a może Boski plan? Na jej drodze wciąż pojawiają się rzeczy niewyjaśnione... Dlaczego ciągnie ją, by mimo wszystko odkryć prawdę? Ludzie szepczą o konflikcie zbrojnym na zachodzie. Wkrótce następuje eskalacja i porządek świata nie jest już taki sam. Czy Kath i jej towarzysze znajdą bezpieczną przystań daleko od monotonnych przyzwyczajeń? Czy główna bohaterka przeżyje wstrząs, gdy życie ukarze jeszcze ciemniejszą stronę?
Olga S. Neilwood
STATUS: TRWAJĄCY
https://watahakarmazynowejnocy.blogspot.com/
Można by było powiedzieć - to koniec. Jednak..czy aby na pewno? Żyjemy w trudnych czasach, my - wilki. Dawna ochrona - mgła, została zniszczona, przez co nie mamy możliwości ukrywania swojej magii przed wzrokiem ludzi. Jednak istnieje jeszcze jeden wymiar: Delta. To tutaj jesteśmy bezpieczni. Do czasu...
Fragonia
STATUS: TRWAJĄCYMelody Oswald ma szesnaście lat i wiedzie nudne życie w Leeds. Pewnego dnia, po raz kolejny spóźniając się na lekcję matematyki, omal nie potrąca nastolatka. Pozwalając Ablowi zabrać się w pewne miejsce, zmienia bezpowrotnie swoje życie. Z mało rozrywkowej dziewczyny staje się wiecznie zajętą Strażniczką Czasu. Tajemnice, postacie historyczne i miłość do starszego mężczyzny wpłyną na nią bardzo silnie. Poznając kolejne mroczne sekrety Leeds nie zauważy swojego cienia. 
Hariet
STATUS: TRWAJĄCY
To, co działo się na świecie, nie było dobre. Wszystko zostało zniszczone, aby na gruzach zbudować nowy, lepszy świat. Nie udało się, a to, co nastało, było gorsze, niż mogliśmy to sobie wyobrazić. Komitet Zmiany podporządkował sobie wszystkich, tworząc nowe społeczeństwo, nowe zasady, nowe wszystko. Każdy ma określone miejsce w tym perfekcyjnym systemie, a ten, kto nie chce się podporządkować, nie ma prawa żyć. Wśród tego wszystkiego jestem ja — Joy, jedna z wyklętej siódemki, czyli siódemki najbardziej poszukiwanych kryminalistów na świecie. Podobno jestem uważana prawie za legendę. Podobno jestem zagrożeniem. Podobno jestem problemem, którego należy się pozbyć. Zabawne, bo w ogóle mnie to nie obchodzi. Tak właściwie to po śmierci moich najbliższych nic mnie już nie obchodzi.
Terra Darcy
STATUS: TRWAJĄCYUWAGA, TO OPOWIADANIE ISTNIAŁO JUŻ KIEDYŚ NA BLOGSPOCIE, JEDNAK PORZUCIŁAM JE NA SAMYM POCZĄTKU, TAK JAK I MOJE STARE KONTO, POSTANOWIŁAM JEDNAK JE WZNOWIĆ.
BARDZO WOLNA AKTUALIZACJA- ROZDZIAŁ RAZ NA MIESIĄC.
Od ponad dziesiątek lat Stowarzyszenie Nauk Antyczasowych Basenu Bałtyckiego wysyła kobiety w przeszłość, by dzięki swoim wdziękom i licznym romansom, dały światu teraźniejszemu potomków największych przywódców i artystów. Tak zwani Historycy, to dzieci największych sław takich jak Homer, Vasco da Gama czy Hannibal żyjący w XXI w. Uczą się oni w Szarym Forcie, wielkiej, nowoczesnej szkole umieszczonej na samym środku bałtyckiej pustki. Są kształcone na polityków, dziennikarzy, artystów i profesorów, a przez naukowców uważani są za wybitne, wyjątkowe dzieci. Ale tak naprawdę fakt, że jest się synem Aleksandra Wielkiego lub córką Attyli, w połączeniu z buzującymi w okresie dojrzewania hormonami, może wpędzić w poważne kłopoty.
Sleepka Ambrose
STATUS: TRWAJĄCY
BLOCKBUSTER
ŚWIAT SIĘ ZMIENIŁ. RZĄDZĄ NIM RASOWCY, NADNATURALNE ISTOTY BARDZO RZADKO POSIADAJĄCE JAKIEKOLWIEK MORALNE ZAHAMOWANIA. MORDUJĄ, HANDLUJĄ NARKOTYKAMI I NIE OBCHODZI ICH NIC OPRÓCZ ICH SAMYCH.
WŚRÓD NICH JEST SASHA, W SUMIE NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄCA. JEDNAK ONA MA SWÓJ SŁABY PUNK- RODZINĘ. GDY JEJ MŁODSZY BRAT NIE KONTROLUJĄC SWEJ WILKOŁACZEJ STRONY ZABIJA ALFĘ SWOJEJ WATAHY, JEST ZMUSZONY UCIEKAĆ PRZED WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI DO GANGU DEMON KINGA. PRAWDOPODOBNIE NAJBARDZIEJ SIEJĄCEJ GROZĘ POSTACI W ZDEGENEROWANYM ŚWIECIE CHICAGOWSKIEJ MAFII. SASHA NIE POZWALA MU JEDNAK STACZAĆ SIĘ SAMA I POSTANAWIA ZACIĄGNĄĆ SIĘ DO GANGU WRAZ Z NIM, ROZPOCZYNAJĄ NIEBEZPIECZNĄ, NAMIĘTNĄ RELACJĘ Z PIERWOTNYM WAMPIREM, DEMON KINGIEM. JEDNAK TA RELACJA OD POCZĄTKU NIE MOGŁA PROWADZIĆ DO NICZEGO INNEGO, JAK DO NIEUSTAJĄCEJ GRY, POŻĄDANIA I... ŚMIERCI.
Anaya Tyrell
STATUS: TRWAJĄCY
Mamy rok 3000. Mieszkamy na terenach nie otoczonych mgłą. Mówi się, że kto raz wejdzie w głąb tych szarych chmur, już nigdy z nich nie wyjdzie... czyżby? Wysyłaliśmy wielu lotników, lecz wrócił tylko jeden, po kilku miesiącach. Przyniósł wieści... 
A-Enemi
STATUS: ZAWIESZONY

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.