Czasy nowego pokolenia

Nowa w Hogwarcie 
http://nowa-w-hogwarcie.blogspot.com/
Eleonora Zabini zdecydowanie nie jest normalną czarownicą. Nie cierpi… Ludzi. A najbardziej tych magicznych… Do tej pory uczyła się w domu, ale teraz wszystko ma się zmienić. Ojciec wysyła ją do Hogwartu!
Jest to opowieść o przyjaźni, miłości i (najprościej mówiąc) o Hogwarcie… Nie zabraknie także mojego dziwnego, czarnego humoru. A wszystko to będzie się rozgrywać w czasach Nowego Pokolenia. Zapraszam!
PS Wszelkie błędy są winą mojej złej karmy… Lepiej na nią uważajcie. Paskudny stwór.
Gabriela
STATUS: ZAKOŃCZONY
Severus Snape i paradoks czasu
Minęło niemal dziesięć lat od Drugiej Wojny Czarodziejskiej i gdy wszyscy już myśleli, że nic nie jest w stanie ich zaskoczyć... Hannah Abbott, niezależna księgowa, przewraca Ministerstwo Magii do góry nogami. W roli głównej przedstawiam zatem: niesubordynowany Departament Tajemnic, Severusa Snape'a, niedorzeczne kobiety oraz drobiny czasu w stanie czystym.
Oleńska
STATUS: ZAKOŃCZONY
Krótki opis bloga: Harry i Hermiona powracają do Hogwartu a Jo Carter odkrywa, że świat czarodziejów stoi na krawędzi wojny. Do tego obaj synowie Harry'ego zaczynają o nią rywalizować a Rose i Scorpius wymyślają coraz bardziej szatańskie pomysły, żeby sobie dokuczyć. Co się stanie, kiedy do tego dołożymy powrót Draco? Zapraszam!
rose ginger
STATUS: ZAKOŃCZONY

Victoria nie wyróżnia się w Hogwarcie niczym szczególnym, jest zwykłą mugolaczką. W wakacje, ku swojemu niezadowoleniu, musi pojechać na parę tygodni do matki, z którą jest skłócona. W czasie pobytu w domu, w piwnicy znajduje zmieniacz czasu. Vicky nie wie co o tym myśleć, bierze ze sobą magiczny przedmiot i jedzie do ojca. Kilka tygodni później, dostaje wiadomość, że jej matkę zamordowano. I wtedy pojawia się w jej życiu Draco Malfoy.
W tym samym czasie, Draco Malfoy wiedzie na pozór spokojne życie. Pewnego dnia echo przeszłości zakłóca jego spokój. Powracają wspomnienia i dawne znajomości. Byli Śmierciożercy chcą aby Draco pomógł im zrealizować ich plany. Dostaje niecodzienne zadanie – musi przyprowadzić im Victorie Johnson. Mężczyzna stara się to odwlekać i pomóc dziewczynie, ale w tej grze nie ma czasu. Trzeba działać. Tylko, czego chcą byli Śmierciożercy od zwykłej mugolaczki?
Ann Dreamy
STATUS: ZAKOŃCZONY
Rose Weasley jest ironiczna, złośliwa i uparta. Scorpius Malfoy jest... zagadką. Przekornie udaje, że nikt nie pamięta przeszłosci jego ojca. Jak wygląda Hogwart po latach? Kto do kogo czuje mięte? Kim są dzieci ohaterów wojennych? Wpadnij, a dowiesz się wszystkiego.
Lithine

STATUS: ZAKOŃCZONYMUNIETTE. Oczy widzą, uszy słyszą, a serce? Serce i tak swoje wie.
http://muniette.blogspot.com/
Serena Wilson to dosyć niezwykła nastolatka. Nie dość, że jest czarownicą i uczy się słynnym Hogwarcie to jeszcze sprawy takie jak moda i uroda są jej kompletnie obce. Aż do szóstego roku nauki nie miała chłopaka, wtedy coś się zmieniło. Wystarczył jeden zakład, by życie stało się bajką albo koszmarem. Tylko czy James Syriusz Potter sprosta wyzwaniu i okaże się prawdziwym księciem? Czy w świecie imprez, alkoholu i lansu liczą się jeszcze wartości, takie jak miłość czy przyjaźń? Co nowego przyniesie siódmy rok nauki?
Życie nowe pokolenia w zupełnie innym wymiarze.
Wielowątkowa opowieść przede wszystkim o miłości, przyjaźni, dorastaniu i problemach wieku dojrzewania.
Zapraszam do czytania tej i innych historii na moim blogu.
Muniette vel Psyche
STATUS: TRWAJĄCY
Akcja powieści toczy się w Hogwarcie w momencie nauki dzieci Harrego, Rona i Hermiony. Główną bohaterką jest Natalie, zakochana bez wzajemności w Jamesie Potterze gryfonka, na której drodze staje Scorpius Malfoy. Czy uczucia dziewczyny ulegną zmianie? 
Kiwi
STATUS: TRWAJĄCY
Drobiazg, pozornie mały wypadek... potrafi spowodować całą lawinę następstw, wywracających nawet najzwyklejsze szkolne życie do góry nogami. No może nie takie najzwyklejsze, ponieważ mowa tutaj o Najlepszej Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie... 
Pewnego dnia, mugolaczka Pauline Glam nazywana Pocky, zaczyna pisać dziennik o szkolnych perypetiach związanych z metamorfomagiem, dwiema siostrami wilami, jednorożcem, wrednym profesorem Boorackiem, gangiem puchonów, nierozgarniętymi krukonkami z dormitorium i wieloma innymi... Pocky opisuje uczniowskie konflikty, naukę magii, przyjaźnie i szkolne miłości, przygody i kłopoty, aż w końcu dojdzie do odkrywania sekretów Hogwartu, tajemnic uczniów i nauczycieli oraz zagadek, które ukrywa w sobie chyba każda żyjąca (bądź nieżyjąca) istota w Zamku... 
Do czego może doprowadzić odłamanie małego okrucha skały? Czy sprawi, że zawali się cała góra? 
Tita Pocky
STATUS: TRWAJĄCY
Kornelia: Witaj, zgromadziliśmy się tutaj, aby zaprosić Cię…
Kamil: Ejj… nie melodramatyzuj tak.
Kornelia: Jak potrafisz, powiedz to lepiej!
Kamil: Chętnie. Siema, jestem Kamil, główny bohater tej histo…
Klaudia: Wcale nie! Wszyscy jesteśmy głównymi bohaterami!
Alicja: Ja też?
Klaudia: Może…
Alicja: Ugh.
Kornelia: Dom wariatów.
Kamil: Raczej szkoła.
Marcin: W życiu się nie dogadacie.
Kornelia: Amerykę odkrył.
Paweł: O rany, no po prostu zapraszamy do czytania o naszych losach w Polskiej Szkole Magii i Czarodziejstwa Merlin.
Klaudia: Nie tylko! Mamy także wymiany międzyszkolne!
Kamil: Taa… i wiele innych atrakcji. Zapraszacie do czytania, czy rekrutujecie nowych uczniów?
Kornelia: Na jedno wychodzi.
Kamil: Wcale nie.
Kornelia: Nie zgadzam się z tobą, tak dla zasady.
Kamil: Mam dość, wychodzę.
Kornelia: Wszyscy wychodzimy! Mamy nadzieję, że niebawem nas odwiedzisz!
Kina
STATUS: TRWAJĄCYHanna to uczennica Hogwartu, która jest jedną z najlepszych uczennic w szkole. W sumie z pozoru nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale nich tylko ktoś z nią zadrze to gorzko tego pożałuje. Przekonał się o tym nie raz James, razem ze swoimi kuzynami Fredem i Louisem. To historia, nie o powrocie Voldemorta, czy sił zła, tylko o dzieciakach, które dorastają. Pakując się przy tym nie raz w kłopoty i dokuczając Filchowi. Jak potoczą się dalej ich losy, przekonajcie się sami...
Czarna Dama
STATUS: TRWAJĄCYHistoria ma miejsce 20 lat po wydarzeniach, w wyniku których zginął Czarny Pan. Harry Potter postanowił nie składać Czarnej Różdżki do grobu Dumbledora. Gdy dorósł, mając za sobą legendę Wybawiciela i Chłopca, który przeżył, wkroczył do Ministerstwa Magii. W niedługim czasie stanął na czele całego społeczeństwa. I sprowadził na wszystkich mrok.
Raijin
STATUS: TRWAJĄCY