Czasy Huncwotów

Gdy wszystko wydawało się być już na właściwym miejscu, ich świat wywrócił się do góry nogami. W czasie gdy Voldemort rośnie w siłę, a jego szeregach pojawia się zdrajca, Lily Evans odkrywa prawdę na temat swojego pochodzenia. A Zło zasiewa ziarno niezgody nawet w murach Hogwartu.
Czy wieloletnia przyjaźń i miłość, która tak naprawdę dopiero rozkwita, przetrwa zbliżającą się wojnę?
A może zło, które wkradło się do ich życie, będzie tylko iluzją?
„A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?”
Nymeria
STATUS: ZAKOŃCZONYTo lato było trudne dla Genevieve. Najpierw przeprowadziła się na całkiem inny kontynent. Londyn wydawał się jej całkiem obcy i dziwaczny, a Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart, do której miała zacząć uczęszczać od września, śmiertelnie nudna. To tego ta cała wojna z niejakim Voldemortem.
Już pierwszego dnia przekonuje się, że Hogwart nie jest taki, za jaki go miała. Czwórka chłopców, znana również jako Huncwoci, już od pierwszego dnia umila wszystkim życie, a Geneviev łamie wszelki Gryfońskie zasady mając przyjaciół wśród Ślizgonów.
Z pozoru wszystko wydaje się piękne i ładne, ale czy nowi przyjaciele Genevieve pozostaną z nią, gdy dowiedzą się, jaki sekret skrywa rodzina Villborn?
Aleksandra Lestrange
STATUS: ZAKOŃCZONY
http://marauders-another-story.blogspot.com
Gdy Lily Evans podczas ferii zimowych znajduje w bibliotece 7 książek, których nie powinno tam być, zabiera je do huncwotów. Zainteresowani tytułami, zaczynają czytać. W ciągu tych siedmiu dni, kiedy czytają książki, wiele się dzieje, ale nie wiedzą, że będzie się dziać jeszcze więcej. Osoby którym z pozoru nie warto ufać, chcą pomóc, a przyjaciele okazują się wrogami. Jak wiele dzieli ich od wojny? Co nakłoniło Regulusa Blacka do zgody z bratem? Kto wysłał im tajemnicze książki? Czy uda im się odmienić los?
Aleksandra Lestrange
STATUS: ZAKOŃCZONYDla świata jestem już martwy, a dla Ciebie? Chcesz poznać moją historię, która doprowadziła mnie do momentu, gdy tylko jeden człowiek zdaje sobie sprawę z tego, kim jestem naprawdę? Kiedy ukochana kobieta już cię nie pamięta.
Chcesz poznać opowieść człowieka, który stracił wszystko i w zamian nic nie zyskał? Jedyną prawdę, na którą mnie stać. Wędrówkę na samo dno piekła.
Nazywam się Peter Pettigrew i oto moja historia.
Jaenelle
STATUS: ZAKOŃCZONYhttp://uciekajaca-lania.blogspot.com/
O Lily i Jamesie napisano już dużo i obszernie. Któż fascynujący się serią nie zna blogów z ich udziałem? Mimo wszystko sama zawsze chciałam o nich napisać - uwiecznić ich historię widzianą moim okiem. Oryginalna pewnie nie będę, ale wszakże tu panuje kanon z mniejszymi lub większymi odstępstwami i nie o oryginalność chodzi. Co zaś wyjdzie z tej pisaniny - nie wiem, mam jednak nadzieję, że chociaż w części będzie to opowiadanie interesujące.
Katja
STATUS: ZAKOŃCZONY
Wielka ucieczka
Czeka na nas nowa saga rodzinna, czarnomagiczne rody, źli mężczyźni, piękne kobiety, spektakularne ucieczki i dużo lat siedemdziesiątych. Sygnowane typowym zawirowaniem a la Oleńska, bogato ilustrowane, a wszystko pod patronatem wydawnictwa Mad Books.
Oleńska
STATUS: ZAKOŃCZONY
 Jest 6:30 rano, niedziela, 23 stycznia 1977. W dniu swojego wesela, Petunia Evans pod pretekstem przygotowań wsiada w taksówkę, wysiada w Londynie i... postanawia pójść na spacer. Na nieludzko długi spacer. Prowadzona przez duchy przeszłości dochodzi aż do Charing Cross Road – nie spodziewa się nawet, kogo napotka na swojej drodze, ani jakie będą tego konsekwencje.
Oleńska
STATUS: ZAKOŃCZONY
 
 
 
 
Regencja
Zapraszam na kolejny fanfik, który przewraca Londyn do góry nogami. Będą Śmierciożercy, elitarny zastęp aurorski Moody'ego, osobiste porachunki Huncwoci vs. Snape, a wszystko spryskane szczególnym eliksirem "KanonPrecz!". Londyn płonie, Regulus Black odwala partyzantkę, jednym słowem – anarchy in the UK oraz najgorsze 4 miesiące z życia Syriusza (i tym razem wcale nie mam na myśli Azkabanu).
Oleńska 
STATUS: TRWAJĄCY
Płomyk w słoiku
http://hogwarts-memories.blogspot.com/
Chcesz poznać historię rocznika Huncwotów – zmuszoną do życia za panowania Czarnego Pana? Poznać inną wersję historii, której zakończenie znane jest wszystkim? Nie uświadczysz tu ciągłych zalotów Rogacza, nazbyt idealnej panny Evans, Malfoy’a panoszącego się po Hogwarcie, czy Dorcas Meadowes, jako miłość życia Łapy. Ta historia trochę odbiega od tego co utarło się w tym temacie.
maximilienne
STATUS: TRWAJĄCY

Wiele jest historii o wspaniałej przyjaźni dwójki Gryfonów, Syriusza Blacka i Jamesa Pottera, dowcipach Huncwotów czy niechęci pomiędzy Slytherinem a Griffindorem.
Nikt z Was się nigdy nie zastanawiał, co by było, gdyby rozdzielić czwórkę Gryfonów?
Czy nadal byliby tak wspaniali? Nadal byliby Huncwotami i robili kawały? A może w ogóle by się nie lubili i cała historia potoczyłaby się całkiem inaczej?
Mnie zawsze zastanawiało dlaczego Remus, Syriusz, James i Peter są w jednym domu skoro każdy z nich powinien mieć swój własny. Każdy powinien być gwiazdą, chociaż w jednym wypadku dopuściłabym do głosu aż dwie.
Ale pomimo tych wszystkich domysłów i teorii spiskowych najbardziej zastanawia mnie jedno:
Huncwoci zdaliby do kolejnych klas bez Remusa?
Niah
STATUS: TRWAJĄCY

http://rant-czarodzieja.blogspot.com/
Płomień śpiewa rzewną melodię. Czy słyszysz? Wiatr chłoszcze dziko zimne mury, pragnąc wedrzeć się do środka i położyć kres światłu. Umarli gromadzą się przy blasku. Na ich młode, perłowo białe twarze już nie pada żaden cień. Odeszli. Czy zechcesz posłuchać ich historii? Ujrzeć świat oczyma czwórki przyjaciół? Czy pozwolisz im raz jeszcze przeżyć życie? Choćby tylko w opowieści…
A.
STATUS: TRWAJĄCY
http://rok-z-huncwotami.blogspot.com/
Panowie Glizdogon, Lunatyk, Łapa i Rogacz, zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników, mają zaszczyt... wejść w okres dojrzewania mentalnego. Peter Pettigrew otwiera się nieco na świat, musi tylko uważać, żeby się przy tym nie sparzyć. Remus Lupin poświęca swój czas nauce i przyjaciołom, jednak odrzuca wiele przyjemności z powodu swojej co miesięcznej przypadłości. Syriusz Black... Och, ten Syriusz. Zniewalający szeroki uśmiech pozwalał mu oczarować każdą, ale w końcu decyduje się obdarowywać nim tylko jedną, o imieniu Ruby. U Jamesa Pottera niezmiennie, to samo przez szósty rok. Miłość jego życia, Lily Evans, kompletnie go ignoruje, więc on postanawia udowodnić Gryfonce jak bardzo się myli, mówiąc o jego niedojrzałości. Lily jednak za każdym razem, gdy daje Potterowi szansę, prędzej czy później kończy rozczarowana. Natomiast Ruby Cahan staje przed najtrudniejszym zadaniem: nie dać się uwieść ciemnym oczom i czarującemu uśmiechowi pana Blacka. Czy Ruby podoła temu? Do czego posunie się Syriusz, aby zdobyć swoją lubą? Do czego posunie się Ruby, aby zniechęcić adoratora? Czy szkolny casanova wypowie w końcu Koniec Psot?
Frank Devereaux
STATUS: TRWAJĄCY
Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość
http://boso-po-mokrej-trawie.blog.onet.pl/
Nie tak pruderyjna i pyskata jak zazwyczaj Lily Evans i reszta jej przyjaciół stara się dać sobie radę z przeuroczą głupotą Huncwotów, kulturalnym nieokrzesaniem Hagrida i wciąż brudnymi majtkami Smarka. Podczas gdy celebrują swoją młodość kłócąc się o byle drobnostki, godząc się i znowu sięgając po przemoc fizyczną, we łzach, śmiechu i pierwszych miłostkach dopada ich w końcu to, co dopaść musi kiedyś każdego: dorosłość.
A gdy psoty zamieniają się w coraz bardziej niebezpieczne sytuacje... Och, wtedy dopiero zaczyna się zabawa.
Morya
STATUS: TRWAJĄCY


http://spojrzenie-syriusza-blacka.blogspot.com/
Historia opowiada o przygodach Syriusza Blacka. Młody Black trafia do domu Godryka Gryffindora, krzyżując tym plany wychowawcze swoich rodziców. Z czasem nabiera pewności siebie i zaczyna przeciwstawiać się rodzinnej ideologi. W Hogwarcie poznaje trójkę rówieśników: Jamesa Pottera, Remusa Lupina i Petera Pettigrewa. Chłopcy z czasem stają się najlepszymi przyjaciółmi. Przemierzają Hogwart w poszukiwaniu tajnych przejść, nocą wymykają się z dormitorium na wypady do Hogsmeade i wycinają kawały każdemu kto się nawinie. Black szczególnie zżywa się z Jamesem. Jeden napędza drugiego coraz śmieszniejszymi i bardziej szalonymi pomysłami. Spędzają masę czasu razem, a na wspólnych szlabanach wymyślają kolejne genialne żary. Jak dale potoczy się historia Syriusza Blacka? Jeśli jesteście ciekawi, serdecznie zapraszam do siebie.
Oblivion Niz.
STATUS: TRWAJĄCY
Huncwoci - bez ryzyka nie ma zabawy.
http://huncwoci-huncwotki.blogspot.com/
Dziesięć osób, które nie wierzą w miłość. Przyjaźń ważniejsza niż życie. Zazdrość silniejsza od dobra. Nienawiść przezwyciężona pożądaniem. Świat, w którym nie ma miejsca na Voldemorta. Miłość to tylko gra, a oni zaczęli w nią grać. Zabawa, która trwała do końca.
Panna Zgredkowa
STATUS: TRWAJĄCY
Zakochujemy się w tych, którzy nas kochają  
http://hej-evans-umowisz-sie-ze-mna.blogspot.com/
Mówi się,że zakochujemy się w tych, którzy nas kochają. Czy to prawda? Jaki to ma sens? Bo ostatecznie w tej historii ona jest kochana przez dwóch,a on ma tabuny fanek...Chłopak,który myślał, że nie ma dziewczyny wartej jego. Dziewczyna, która ostatnią rzeczą jaką by zrobiła to umówienie się na randkę z napuszonym idiotą...
Klasyk.Stara historia w nowej odsłonie.
Nija
STATUS: TRWAJĄCY
Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz, czyli najwięksi czarodziejscy psotnicy jakich widział w swych murach Hogwart. Czy zaskoczą Cię nowym psikusem? Wstąp zobacz a może polubisz nieśmiałego, zakompleksionego Petera; uczynnego, o wielkim sercu i jeszcze większej wiedzy Remusa, który skrywa mroczną tajemnicę; hogwartckiego Casanovę Syriusza czy zakochanego szukającego James? Oczywiście nie może też zabraknąć pięknej, rudowłosej Pani Prefekt i jej świty: Dorcas, Alicji i Rosario. "Evans, umówisz się ze mną?"" to zdanie nie raz i nie dwa padnie jeszcze z ust przystojnego, uroczego rozrabiaki. 
Rogata
STATUS: TRWAJĄCY
Ileż się człowiek rozwodzi w życiu nad tym czymże jest właściwie miłość. Z tym, że po cóż się tak właściwie nad tym zastanawiać? Lepiej dotknąć, poczuć namacalnie. Wtedy już nie ma nad czym myśleć, bo się wie, czuje i widzi, że ta osoba obok to miłość. Nauczył mnie na nowo, od podstaw, co to znaczy kochać. Nauczył mnie nowej definicji, jakiej dotąd nie znałam. I niech uczy dalej. 
Favez
STATUS: TRWAJĄCY
Nikt nie powiedział, że całe nasze życie będzie składało się tylko z tych szczęśliwych momentów. Nikt nie obiecał, że nie pojawi się ktoś, kto w jednym, krótkim momencie zdmuchnie całą nadzieję, jaka pozostała. Nikt nie wspomniał, że przyjdzie nam walczyć.
Poznaj historię rocznika, który nigdy nie był gotowy na śmierć.
Delilah
STATUS: TRWAJĄCY
http://zakochani-huncwoci.blogspot.com/
Zakochani Huncwoci,, jest to blog opowiadający o czwórce niezwykłych chłopców, których wybory, te złe jak i te dobre zmieniły bieg historii.
Nie jest to jeden z blogów o Huncwotach, który jako główny wątek ma Lily i Jamesa, o nie. Cała historia rozpoczyna się na pierwszym roku, a kończy się pogrzebem Remusa Lupina.
Opowiadanie daje odpowiedzi na pytania do wątków, o których było tylko wspomnienie w książce.
Salvio Hexia
STATUS: TRWAJĄCY
Życie w rodzinie czystej krwi bywa trudne. Na własnej skórze przekonali się o tym Andrea i Andrew, bliźnięta uczęszczające do Hogwartu. Ale największe próby dopiero przed nimi... Świat pełen napuszonych arystokratów, podstępnych krewnych, nieprzewidywalnych śmierciożerców trochę przypomina szkołę przetrwania, a czym bliżej dorosłości, tym dotkliwiej się o tym rodzeństwo Ericson przekonuje.
Ale zostawmy na razie mroczną rzeczywistość. Przed nami kolejny rok w Hogwarcie, a tam niemało się dzieje!
Aranel Black
STATUS: TRWAJĄCY

The Marauders
„Panowie Lunatyk, Gilzdogon, Łapa i Rogacz, zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników, przeszlachetni mężowie, niezmordowani w łamaniu wszelakiego prawa, na gacie Merlina i pasiaste skarpetki Dementora- uroczyście przysięgają:
-psocić tylko, ale to absolutnie tylko, w dni parzyste i nieparzyste każdego miesiąca;
-nie dokuczać każdemu kto nie jest ślizgonem, bez wyjątku, ale nie wyłącznie;
-przejmować się prawem absolutnie każdym którego nie znają, ale żadnym poza nim;
-pić tyle Kremowego Piwa, ile dusza zapragnie, a Ognistej Whisky jeszcze więcej (...).”
Jenny Wolf
STATUS: TRWAJĄCYBiała Magia
Nadchodzi zmierzch świata czarodziejów... Jaką rolę odegrają w nim Dominika Moon, Biała Magia i Huncwoci?
Eskaryna
STATUS: TRWAJĄCY

Dziwna, szalona, nieprzewidywalna, czasami agresywna i złośliwa Lily Evans walczy ze swoimi uczuciami, profesorami i wojną, która zaczyna burzyć idealny porządek w jej życiu. Do tego stara się zapanować nad czterema rozrabiakami zbyt często ignorującymi jej strefę bezpieczeństwa. 
Czyli zwykła codzienność nastoletniej czarownicy o rudej burzy na głowie.
Alex Clare
STATUS: TRWAJĄCY
http://www.swiat-huncwotow.blogspot.com/
Huncwoci już nie raz pokazali, ze stać ich na wiele. Niedługo, razem z przyjaciółmi rozpoczną dorosłe życie, bez ochrony Hogwartu. Jak wyglądał będzie ich świat po zakończeniu edukacji i czy będą w stanie zmienić losy nie tylko swoje, ale i całego świata Czarodziejów? 
Klariish
STATUS: TRWAJĄCY
Czasy Hogwartu minęły, pora wyruszyć w dorosłe życie.
Gabrielle Harrison razem ze swoimi przyjaciółmi nareszcie może dołączyć do Zakonu Feniksa i robić to, czego zawsze chciała. Walczyć. Wkraczając w dorosłe życie jest szczęśliwa, wszystko układa się po jej myśli, jest bezpieczna, ma wokół siebie ludzi, których kocha. Ale wszystko co piękne, nie może trwać wiecznie. 
Widmo wojny jeszcze nie zniknęła, a wręcz przeciwnie, staje się coraz bardziej namacalne.
Starzy wrogowie powracają na scenę.
Starzy przyjaciele okazują się wrogami.
A ktoś z twojego otoczenia, jest zdrajcą.
Nymeria
STATUS: TRWAJĄCYfor-one-more-chance.blogspot.com
Zapewne każdy Potterhead słyszał o tragicznym losie, jaki spotkał Lily i Jamesa Potterów. Oddali swe życie, broniąc jedynego, rocznego syna. Gdy zginęli mieli zaledwie po dwadzieścia jeden lat. Mało kto mówi o ich miłości, uczuciu, które miało tak mało czasu, by naprawdę się rozwinąć. O tym, jak nieznośny James Potter zabiegał o względy tej rudej Evans, wręcz stając na głowie. O tym, jak zakochany w niej Ślizgon, krzyżował mu szyki. Rogacz, mają u boku swoich wiernych Huncwotów, podołał zadaniu i zdobył jej miłość. Pytanie, jak mu się to w końcu udało? Jak wyglądało ich życie po ukończeniu szkoły? Jak cudem trzy razy umknęli Voldemortowi? Jak w końcu zginęli, poświęcając się dla własnego dziecka? Wiemy jedno - do samego końca byli razem. I nigdy się nie poddali.
Melodia
(zwiastun)
STATUS: TRWAJĄCYTorturowana w posiadłości Malfoyów, trafia do świata, gdzie musi radzić sobie bez Harry’ego i Rona. Otaczają ją nie obcy, a przyjaciele, których jeszcze nie poznała… tak jakby.
Co zrobi Hermiona, mając szansę zmienić kurs historii? Ile istnień tym razem pochłonie Pierwsza Wojna Czarodziejów? Kto okaże się wrogiem, a kto przyjacielem? I dlaczego jej włosy są rude?
Jedno wie na pewno – będzie walczyć.
Dwadzieścia lat przed jutrem to opowieść o przyjaźni i miłości.
O wybaczaniu i odbudowywaniu zaufania.
O nowej przepowiedni oraz związanymi z nią konsekwencjami.
Dwadzieścia lat przed jutrem to jej historia.
To ich historia…
Monemi
STATUS: TRWAJĄCYTeraźniejszość jest dla nich tylko cierpieniem. Przeszłość słodyczą i ukojeniem. Egzystują, zatraceni w niej. Nie pozwala im ruszyć na przód. Nie byłoby dnia, żeby przestali myśleć o tym, jakie błędy popełnili i co stracili. Razem z Huncwotami rusz w głąb ich wspomnień. Poznaj przygody, które przeżywali za młodu i dotrzyj z nimi aż do samego końca, który zgotował im przewrotny Los. Nieszczęśliwa miłość, dramat, przyjaźń, walka o wolność i ciemna strona magii – to wszystko czeka cię właśnie tutaj. Bo codzienność nie ma już znaczenia. Więźniowie przeszłości – czy staniesz się jednym z nich? 
Amin
STATUS: TRWAJĄCY
http://meadowes-black.blogspot.com/
Miłość, przyjaźń, rodzina..
Moje opowiadanie nie składa się tylko z radosnych momentów. Jest to historia przede wszystkim o miłości w stanie wojny. W wielu przypadkach szczęście łączy się z nieszczęściem, radość z bólem, a miłość z nienawiścią. Historia opowiadana jest z perspektywy Dorcas i Syriusza. 
Dużą rolę odgrywają też Lily Evans i James Potter. 
Adaline
STATUS: TRWAJĄCY
© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.